leczenie ortodontyczne

1 odpowiedzi
Witam,

Jestem zainteresowana założeniem aparatu ortodontycznego (wiek 29 lat). Niedawno stwierdzono u mnie wadę - zgryz krzyżowy. Czy mój wiek nie jest przeciwwskazaniem do założenia aparatu? W żuchwie mam jeden ząb po wtórnym leczeniu kanałowym, niestety ponownie wyszedł nieduży ropień i ząb zakwalifikowano do wyrwania. Jest to dolna 6-stka. Czy istnieją możliwości przesunięcia za pomocą aparatu 8 i 7- demki (rosnace prosto w łuku) na miejsce tej szóstki. Dodam że mam też stłoczenie przednich zębów w żuchwie. Ile czasu może w przybliżeniu trwać leczenie takiej wady? Czy trzeba też usuwać zatrzymaną ósemkę w szczęce przed założeniem aparatu? Jak jest ewentualna kolejność jeśli będę musiała zdecydować się na implant? Najpierw aparat, a potem implant czy odwrotnie?
Ten wiek nie jest przeciwwskazaniem do leczenia ortodontycznego. Aby odpowiedzieć na pozostałe pytania,muszę Panią obejrzeć oraz mieć więcej danych tj. pantomogram, zdjęcie boczne czaszki, modele gipsowe oraz fotografie-to wszystko na konsultacji.Zapraszam.