Leczenie na Insulinooporność rozpoczęłam w 2016r. Wtedy zaczynałam od jednej tabletki glucophage 750

4 odpowiedzi
Leczenie na Insulinooporność rozpoczęłam w 2016r. Wtedy zaczynałam od jednej tabletki glucophage 750. Pierwsze dwa miesiące przyniosły zmiany w postaci zmniejszonych obwodów. Na dzień dzisiejszy biorą już 3 tabletki glucophage 750 i stoję w miejscu, niestety. Mimo diety i ćwiczeń nie mogę zgubić moich 12 kg nadwagi.
Konieczne jest powtórzenie badań w kierunku insulinooporności, aby dokonać weryfikacji i modyfikacji obecnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie

Witam.Rozumiem,ze niepokoi Panią przyczyna tego stanu. Podstawą leczenia oporności na insulinę i jej podwyższonego poziomu nie jest lek,ale sposób odżywiania.Z doświadczenia wiem,że zazwyczaj pacjenci nie do końca wiedzą,jak takie odżywianie powimmo wyglądać.Rodzaj,długość i częstość wykonywanego wysiłku też ma bardzo duże znaczenie.Duży wysiłek lub zbyt długotrwały może zadzialać na odwrót. Podobnie zbyt mała ilość węglowodanów w diecie lub zbyt długie przerwyw ich przyjmowaniu,a szczegołnie unikanie ich w śniadaniu-rónież nie pozwoli schudnąć.No i oczywiście najbardziej istotna jest ich jakość. Trzeba też sprawdzić ,czy nie ma niedoczynności tarczycy lub innych zaburzeń hormonalnych. Dostosowanie dawki ,długości działania i pory podawania leku też są istotne.Pozdrawiam.Marta Marciniak
Ważne jest to że utrzymuje Pani niższą wagę i nie tyje. Mo.ze potrzebna modyfikacja diety
Sugeruję wizytę: Konsultacja diabetologiczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie widzę pytania. Nie wiem jaka była dieta, o jakiej kaloryczności, jakie ćwiczenia, czy wykluczono inne przyczyny hormonalne?