leczenie kłębczaka

6 odpowiedzi
Jaka jest mozliwosc leczenia kłebczaka koło tętnic szyjnych [ok 4.5 .na 4.5cm] innego niz operacyjnie i czy operacja jest bardzo ryzykowna.Czy zabieg embolizacji jest wymagany i czy to jest bezpieczne.
Witam
Leczenie jest zazwyczaj operacyjne. W niektórych ośrodkach poprzedzane jest technikami endowaskularnymi mającymi na celu zmniejszenie krwawienia śródoperacyjnego. Część zabiegów embolizacji może skutkować niedokrwiennym udarem mózgu.
Pozdrawiam

Wszystko zależy od wyniku angioCT. Embolizacja nie zawsze jest konieczna.
Nie mam w tym temacie doświaczenia
Witam. Taki zabieg jest możliwy tylko w warunkach szpitalnych. Najlepiej zgłosić się do poradni chirurgii naczyniowej. Rekomenduję Szpital Św. Wojciecha. Pozdrawiam M.Garbien
Jedynym skutecznym sposobem leczenia kłębczaka jest leczenie chirurgiczne. Przed operacją wskazane jest wykonanie TK tej okolicy z kontrastem celem dokładnej oceny. Ryzyko operacji tego nowotworu wiąże się z naciekiem na poszczególne struktury anatomiczne- nerwy, naczynia. Nie wykonuje się standardowo embolizacji przed zabiegiem chirurgicznym
Witam, jedyne skuteczne leczenie to operacja, niesie za sobą pewne ryzyko, jak każdy zabieg. Embolozacja może zmniejszyć nieco objetość guza i krwaiwnie podczsas operacji. Pozdrawiam