Leczenie Femostonem a tabletka ellaone

3 odpowiedzi
Dzień dobry, niestety ze względu na sytuacje awaryjną byłam zmuszona przyjąć tabletkę ellaone, czyli tabletkę"dzień po" zawierającą substancję czynną – octan uliprystalu w dawce 30 mg. Regularnie przyjmuje natomiast hormonalną terapię zastępczą, czyli lek Femoston, zawierający 2 mg 17β-estradiolu w postaci estradiolu półwodnego oraz 10 mg dydrogesteronu. Terapię tą rozpoczęłam na zalecenie lekarza ginekologa kilka miesięcy temu ze względu na zanik miesiączkowania (obecnie od 2 cykli miesiączkowanie powróciło, natomiast według zaleceń lekarza Femoston miałam przyjmować nadal do końca trwającego obecnie cyklu). W związku z powyższym mam pytanie czy dla skuteczności działania tabletki "po" powinnam odstawić obecnie Femoston? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Femoston w terapii HTZ nie ma działania antykoncepcyjnego. Jeśli jest taka potrzeba ??? jeśli to warto rozważyć zmianę rodzaju HTZ np. wkładka JAYDESS ( wewnątrzmaciczny system hormonalny) I plaster z małą dawką estrogenu. Jest to bardzo dobra kombinacja lecznicza i blisko 100% antykoncepcja. BD

Witam,
Proszę przyjmować Femoston jak dotychczas.
Pozdrawiam.
Witam. Ulipristal może wpływać na działanie leków zawierających progestagen (osłabienie działania złożonych , a także zawierających wyłącznie progestagen hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych); nie zaleca się jednoczesnego stosowania ulipristalu i leków zawierających progestagen. Pozdrawiam.