leczenie ciesni podbarkowej

6 odpowiedzi
czy zespol ciesni podbarkowej mozna leczyc tylko zabiegami fizykoterapeutycznymi np.diadynamik ,laser.leki ktore zapisal mi lekarz szkodza mi powoduja zaburzenia rownowagi,bole zoladka,nudnosci .Te leki to;tolperis vp,doreta 37,5 mg oraz naklofen 25 mg-rostwor do wstrzykniec.wszystkie leki odstawilam.prosze o rade.
Witaj,
W wyleczeniu cieśni najważniejsze jest przywrócenie prawidłowego rytmu łopatki czyli praca nad mięśniami mięśni wchodzących w skład stożka rotatorów. Reszta o ktorej piszesz to jest dodatek

Oczywiście, że można leczyć cieśni podbarową tylko poprzez zabiegi fizykalne. Leki nie są rozwiązaniem. Jeśli miałbym decydować jakie zabiegi mają być zrobione w twoim przypadku postawiłbym na terapię manualna a jako dodatek zabiegi fizyko. W swoim gabinecie pracuje z impigmentem tylko poprzez terapię manualna. Pozdrawiam
Fizykoterapia jest sposobem wspomagającym leczenie właściwe, np. terapie manualną. Jeśli dochodzi do rzeczywistej - mechanicznej cieśni - to należy zastosować zabiegi odbarczające - likwidujące ucisk danej struktury. Stosuje sie techniki drenujące, które zmniejszają obrzęk a zatem i stan zapalny, korzystnie wpływając na stan pacjenta. Prosze pamiętać, że możliwości penetracji (wnikania) światła lasera czy prądu są ograniczone i zależy to od parametrów i rodzaju zabiegu oraz urządzenia.
+Fizykoterapia jest dobra zwłaszcza w fazie ostrej, przewlekłej lub jako wspomaganie terapii-laseroterapia, krioterapia. Alternatywnie z dużym prawdopodobieństwem poprawy FALA UDERZENIOWA ( o ile nie jest to faza ostra dolegliwości)
+Profilaktyka, aby nie przeciążać.
+Osteopatia, terapia manualna aby rozruszać cały kompleks stawowy i nie tylko...
+Kinesiotaping jako wspomaganie
Zabiegi fizykoterapeutyczne nie rozwiążą problemu. Potrzebne jest badanie manualne i terapia doświadczonego terapeuty. Proszę wpaść, postaram się rozwiązać problem. fizjoterapiabytom.pl
Bardzo dobrze Pani zrobiła. Zachęcam do spróbowania terapii manualnej.