Leczę się izotekiem. Ważę 62kg. Ile powinienem przyjąć leku na kg masy ciała? Jakie są maksymalne da

5 odpowiedzi
Leczę się izotekiem. Ważę 62kg. Ile powinienem przyjąć leku na kg masy ciała? Jakie są maksymalne dawki leku i ile powinno przebiegać średnio leczenie? Zapomniałem o to zapytać lekarza a kolejna wizyta będzie za niecałe 2 miesiące czasu a bardzo mnie to ciekawi ,bo trochę o tym czytałem.
Witam,
Zalecana dawka terapeutyczna przy leczeniu tradziku to 0,5-1,0mg/kg masy ciała czyli w Pana przypadku dawki oscylowały by w granicach od 30-60 mg / dziennie. Leczenie zaczyna sie zazwyczaj od nizszych dawek, zeby sprawdzic jak pacjent toleruje lek i efekty uboczne pod postacia wysychania sluzowek oraz skory. Czas terapii zalezy od wyjsciowej dawki. Z reguły zalecane jest zeby osiagnac sumaryczna dawke terapeutyczna w granicach 120-150mg/kg masy ciala podczas całkowitego kursu leczenia
Pozdrawiam

Dzień dobry. Przy Pana wadze dawka dzienna (docelowa ) powinna wynieść od 60-70 mg /dz.Oczywiście dawka początkowa taka nie może być ,bo pacjent miałby duże szanse na wiele objawów ubocznych. Dawka całkowita to 130 do 150 mg/ kg masy ciała. Czyli może to nam zająć w wersji ekstremalnie szybkiej 6 miesięcy ( i liczne problemy z przesuszeniami itd. ) do 10-12 miesięcy. ( w wersji ,,spokojnej" ).
Nie ma możliwości ,aby Pacjenci o różnych wagach zmieścili się w tym samym czasie. Jest obecnie moda na 6-miesięczne kuracje, ale po policzeniu w/w wskaźników okazuje się ,że większość pacjentów będzie miała z tym problem.
Z poważaniem dr Piotr Mazur
takie pytania proszę kierować do lekarza który Pana prowadzi. Lekarz widział Pana i on decyduje o dawce. Proszę zgłosić się bez czekania na kolejna wizytę
Dawka całkowita tzw kumulacyjna mieści się w granicach 120 do150 mg/kilogram masy ciała.
Dawka dobowa w granicach 0,5 do 1mg/kilogram masy ciała/dobę. Czas terapii uzależniony jest od masy ciała.
Dzień dobry
Dawkę ustala dla Pana indywidualnie lekarz i leczenie musi być kontynuowane pod okiem lejarza.
Na całą terapię Izotek stosuje się w dawce nie większej niż 120–150 mg/kg mc.
Terapię zwykle rozpoczyna się od dawki 0,5 mg/kg/dobę a przeciętnie stosuje się dawkę od 0,5 do 1,0 mg/kg mc/dobę. Dawka może być w trakcie terapii modyfikowana z powodu działań niepożądanych.
Leczenie trwa 16–24 tyg.
Efekty leczenia zależą bardziej od całkowitej podanej dawki niż od czasu trwania leczenia i dawki dobowej.
Pozdrawiam
Marek Laskowski
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.