laserowe zamykanie pajączków na nogach

9 odpowiedzi
Witam, mam pytanie odnośnie laserowego usuwania naczynek na nogach..Po badaniu żył okazało się, że żyły są drożne. Moim problemem są natomiast popękane czerwone naczynka na nogach, których jest bardzo dużo i występują w wielu miejscach. Rozumiem, że dokładnej odpowiedzi może mi Pan udzielić dopiero na wizycie, ale ponieważ jest to dość drogi zabieg chciałabym wiedzieć czy leser, na którym Pan pracuje daje 100% efekt? No i jaki jest maksymalny koszt jednego zabiegu całych nóg oraz ile takich zabiegów mniej więcej trzeba wykonać. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Aktualnie nie wykonuję zabiegów laserowych. Rzeczywiście są to drogie procedury. Ich cena zależy od Ośrodka w którym są wykonywane i zależy od rozległości zmian na kończynach . W związku z tym nie potrafię na postawione pytanie odpowiedzieć w sposób satysfakcjonujący. Pozdrawiam.

nie zajmuje się tym problemem.
witam trudno jest odpowiedzieć nie widząc danego przypadku. Ja preferuję przed laserem skleroterapię celem zamknięcia znacznie większych naczynek i większej ilości dopiero po ostrzyknieciu zamykam pozostałe drobne naczynia laserem. Zarówno sklero jak i laser robi się etapowo chyba że zmian jest bardzo mało. Co do skuteczności to muszę przyznać że efekt jest bardzo zadowalający. Przed zabiegiem trzeba ocenić główne pnie żył powierzchownych czy są wydolne czy nie ale rozumiem że ma Pan aktualny Doppler żył kończyn dolnych jeśli nie u nas można wykonać takie badanie na miejscu podczas wizyty. Pozdrawiam
Może się okazać ze laser nie, a radiofrekwencja igłowa będzie lepsza. Koszt to ok 1200 za dwie kończyny
Laseroterapia pajączków naczyniowych na nogach przedstawia średnią skuteczność. Polecam piankową skleroterapię. Pozdrawiam. Koszt zabiegu - 200 zł za ampułkę.
Pomyłka nie zajmuję się tego typu zabiegami, nie mam doświadczenia w tej sprawie.
Dzień dobry.
Możliwe, że naczynka o których Pani pisze mogą kwalifikować się do laserowego zamknięcia lub do tzw ostrzykiwania czyli do skleroterapii. Kwalifikację do zabiegu i wycenę można zrobić dopiero podczas konsultacji.
Żadna metoda nie zagwarantuje 100% skuteczności. Żadna metoda nie jest wolna od możliwości wystąpienia działań ubocznych.
Witam.
Niestety nie pracuję laserem zamykającym naczynia.
Szanowna Pani,

Poszerzone naczynia na nogach zwykle mają zbyt duży kaliber, żeby zamykać je laserem - takim jaki stosuje się np. do drobnych naczynek twarzy. W przypadku większych zmian, zdecydowanie lepsze wyniki daje sklerotyzacja naczyń. Zabieg jest bardzo skuteczny i tańczy niż laser. Te zabiegi wykonuje współpracujący ze mną chirurg naczyniowy. Jeżeli jest Pani zainteresowana, proszę o kontakt i wówczas umówię Panią do kolegi.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz