laserowa korekcja wzroku

4 odpowiedzi
Czy warto robić operację laserową wzroku przy astygmatyzmie i wadzie - lewe oko +2,5 cylinder 2.5 i prawe oko +1.5 i cylinder 2.5?
Witam niestety nie wiem ile pacjent ma lat. W obecnych latach można wykonać zabieg ,laserowy ale moze najpierw spróbować szkła kontaktowe?

Należy zgłosić się do specjalistycznego ośrodka,,gdzie wykonuje się badania kwalifikacyjne do usunięcia wady wzroku i wykonuje się te zabiegi.Lekarz w trakcie badania szczegółowo bada pacjenta,skupiając się głównie na badaniu rogówki,bo to rogówka w chirurgii refrakcyjnej jest modelowana.
Zabieg w laserowej chirurgii refrakcyjnej jest bezpieczny,w astygmatyzmie można usunąc wady -5,0 do +5,0 dioptrii cylindrycznych.
To zalezy-jaka ostrosc wzroku i przede wszystkim jakie parametry rogowki.
Radze zglosic sie do osrodka zajmujacego sie chirurgia refrakcyjna, tam po badaniach kwalifikacyjnych odpowiedza dokladniej
Jeśli ostrość wzroku w okularach jest dobra, nie stwierdzono choroby typu stożek rogówki, to można robić ;)

Tylko jedno zasadnicze pytanie- po co???
Jesli nie lubicie okularów czy soczewek, przeszkadzaja Wam w uprawianiu sportu, pracy zawodowej - to jest to argument za.
Jest duża grupa pacjentów którzy pozbyli się wady wzroku, ale przyzwyczajeni są do okularów i po operacji choć nie muszą nadal nosza okulary... chyba lepiej pojechać w podróż na koniec Swiata niz korygowac wade a pozniej nadal nosić okulary. Poza tym choroby, które częściej występują u krotkowidzów czyli jaskra, odwarstwienia siatkówki pomiom korekcji
wady nadal tak samo zagrażają jak przed zabiegiem.
pozdrawiam

AM