Laserowa korekcja

3 odpowiedzi
Wzrastanie naczyń spowodowane noszeniem soczewek kontaktowych są przeciwskazaniem do laserowej korekcji wad wzroku ?
Dzień dobry, wrastanie naczyń rogówki może mieć różne nasilenie, Proponowałabym zaprzestanie stosowania soczewek kontaktowych, w tym czasie miejscową terapię steroidem/cyclosporyną, ocenę reakcji rąbka rogówki i przeprowadzenie zabiegu. Najlepiej udać się do ośrodka wykonującego zabiegi chirurgii refrakcyjnej, wtedy podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz na pewno szczegółowo omówi tą kwestię.

Dzień dobry, nie nie są. Są wynikiem niedotlenienia rogówki . Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam DJB
Wrastające w rogówkę naczynia mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku. W trakcie badania można określić jak głęboko takie naczynia wrastają i czy będą w zasięgu strefy, w której pracuje laser. U większości pacjentów noszących soczewki kontaktowe jest to nagminny i nawracający problem, którego jedynym rozwiązaniem jest rezygnacja z soczewek kontaktowych i decyzja o laserowej korekcji.