kuracja izotretynoiną a zabieg derma rollerem

7 odpowiedzi
Witam,

Po jakim czasie od zakończenia kuracji izotretynoiną można korzystać z zabiegów z użyciem derma rollera?

Pozdrawiam
Co najmniej 4 miesiące, a najlepiej dla pełnego bezpieczeństwa 6 miesięcy, bo mogą powstać blizny.

Jakiekolwiek zabiegi tego typu są zabronione w trakcie kuracji izotretynoiną a okres karencji po zakończeniu stosowania leków wynosi sześć miesięcy. Proszę tego rygorystycznie przestrzegać, ponieważ można doprowadzić do trwałych blizn i przebarwień takim zabiegiem.
1 miesiac min.
Szanowna Pani

Jak na razie nie ma badań naukowych na temat optymalnego czasu zatosowania wspomnianego przez Panią urządzenia ;-) ale na zdrowy rozsądek, powiedziałabym, że będzie to okres 2-3 m-ce od zakonczenia leczenia izotretinoiba. Do miesiąca od zakonczenia leczenia lek jest jeszcze obecny w skórze i może to się wiązać z większą uraźalnością skóry i gorszym gojeniem po zastosowaniu urządzenia, powodujacego jednak liczne kontrolowane ukłucia skóry.
Pozdrawiam!
Proponuję by odczekać ok. 3 mies.
Ja proponowałabym odczekać 3 miesiące.
Jest to zależne od długości igieł. Rollery domowe-0.5mm przy dobym stanie skóry i zachowaniu zasad aseptyki - po okolo 3 miesiącach, zabiegi gabinetowe- min 6-12 miesięcy po odstwieniu, ale są to wartości średnie. Decyzja zawsze powinna być podejmowana z dermatologiem prowadzącym leczenie. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska