Kuracja antybiotykiem na GBS

1 odpowiedzi
Witam, odebrałam wyniki z wymazu i oprócz b. licznych Candida albicans wykryto liczne Streptococcus agalactiae wcześniej byłam leczona już na grzybice kilka razy,ciągle nawraca i tutaj pytanie czy zaistnialy paciorkowiec ma na to wplyw? Lekarz przepisał mi na niego Davercin ( z racji, że infekcja mieszana, nie jestem w ciąży) na 7dni, lecz niestety musiałam go odstawić po 4 bo skutki uboczne nie pozwalały normalnie funkcjonować (wymioty,bardzo duży ból brzucha) i tutaj moje pytanie czy mam isc do lekarza aby wypisał inny antybiotyk czy tzw gbs nie trzeba leczyc? z uwagi na nawracające grzybice nie wiem czy leczenie gbs jest konieczne?
GBS to bardzo szczególna bakteria. Włazi tam gdzie może wejść. I zostaje tak długo jak sama chce. Żadne antybiotyki nie pomogą na nosicielstwo. Po antybiotykach bakteria zniknie na miesiąc-dwa i znów wróci. Kolejne antybiotyki zamiast rozwiązywać problem tylko go pogłebiają - bo dobijają prawidłowa florę fizjologiczną. GBS żyje sobie normalnie w jelicie grubym i tam nie jest patogenna. Do pochwy przedostaje się wówczas, kiedy spada odporność organizmy, lub kiedy naturalna flora zostaje zniszczona. Jedynym sposobem pozbycia się tej bakterii jest cierpliwa odbudowa flory fizjologicznej pochwy i potem ustawiczne dbanie o to zeby pochwa była zasiedlona przez naszego przyjaciela dobrotliwą bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus). Jedyną prawdziwą bronią na GBS jest bron biologiczna w formie probiotyków.