Kulka w policzku

4 odpowiedzi
Od 05.2015 r. wyczuwam małą kulkę z prawej strony żuchwy. Robiłam USG - wyszło ok, brak niepokojących zmian. Wszystkie badania (morfologia, ob itp.) też są w porządku. Czy to coś groźnego? Rozmawiałam z lekarzem rodzinnym, który zasugerował, że to węzeł chłonny -czy to możliwe? Uaktywnił się nagle, wcześniej tego nie miałam. Proszę o informację, bo mimo konsultacji z lekarzem troszkę się martwię.
Okresowo węzły chłonne zwłaszcza w trakcie i po infekcjach a nawet ukrytych stanach zapalnych np.zębów mogą się powiekszać. prosze udać sie do stomatologa i laryngologa

Myślę, że nie jest to coś groźnego, ale warto słuchać się swojego lekarza, o ile ma się do niego zaufanie.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski
Witam
Małą kulkę tzn jakiej wielkości? jaka jest dynamika powiększania się tej kulki? czy jest bolesna?
Trudno bez tych istotnych informacji odpowiedzieć jednoznacznie - jeśli zmiana jest niewielka i nie powiększa się to można czujnie obserwować (ewentualnie wykonać BAC zmiany i spokojnie zastanowić się co dalej) ale jeśli zmiana jest duża i szybko się powiększa to trzeba działać bardziej zdecydowanie....
Pozdr
Stanisław Nitek
Witam !!
W odniesieniu do opisywanej zmiany - może to być węzeł chłonny, włókniak, gruczolak, torbiel - konieczna pełna ocena laryngologiczna.
W przypadku pytań/wątpliwości proszę o kontakt.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl