Który z zabiegów daje lepsze efekty: regeneris czy osocze?

2 odpowiedzi
Witam.Czym różni się zabieg regeneris, osocze i osocze kondycjonowane, który z zabiegów daje najlepsze efekty w mezoterapii twarzy.
Ile razy powinny być powtarzane i jaka jest ich cena.
Magdalena
Zabiegi różnią się techniką przygotowania i stężeniem czynników aktywnych .Efekty zależą od stanu skóry i odpowiedniego dobrania terapii do stanu skóry.bez obejrzenia pacjenta i określenia strategii trudno mówić zarówno o skuteczności jak i o cenie .zapraszam na konsultację.

Osocze bogatopłytkowe to zawiesina płytek krwi pobranych z krwi Pacjenta. Istnieje wiele zestawów osocza bogatopłytkowego ale najistotniejsza w tym zabiegu jest technika i świadomość lekarza co jest w tym zabiegu istotne. Przede wszystkim osoczem bogatopłytkowym można nazywać tylko zestawy, które pozwalają zagęścić ilość płytek z 200-300 tys/UL (tyle zwykle ich mamy) do 1-1,5 mln/UL. Po drugie płytki krwi powinny być odwirowywane na niskich obrotach 200-300 rpm aby uniknąć ich przedwczesnej aktywacji. Po trzecie powinno zostać podane środskórnie bo tam jest w stanie spowodować powstanie kolagenu typu 1, który utrzymuje się ponad 15 lat ( to kwestia techniki zabiegu). Większość zestawów nie spełnia tych warunków, a często osocze jest podawane nieprawidłowo stąd złe efekty. Zabiegi właściwie wykonane mają moc lasera frakcyjnego, mogą poprawiać o 50-60 % nawet blizny pooparzeniowe przy minimalnym 1- 2 dniowym czasie rekonwalescencji. Takie efekty wymagają 3-4 zabiegów. Zapraszam dr n. med Dominik Ludew Specjalista Dermatologii i wenerologii