który lekarz ma racje? na co choruje? Bardzo proszę o pomoc

2 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ otrzymałam dwie diagnozy od specjalistów w swojej dziedzinie, które się wykluczają, a przede wszystkim zapisane leki.
Moja batalia z chorobą trwa od ponad roku. Na początku złe samopoczucie, bóle szyi i głowy, były wiązane przez lekarzy, z wypadkiem samochodowym, do którego doszło 2 lata temu. Pomimo intensywnej rehabilitacji, bóle nie minęły, a się nasiliły. Od ok roku moje samopoczucie przypomina stan przed grypowy: otępienie, brak sił/energii, bóle stawów, ciągłe zmęczenie. Nie mogę normalnie funkcjonować, od 2 miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ z powodu bólu szyi, głowy nie jestem w stanie przesiedzieć przed komputerem 8 godzin. Byłam badana przez neurologów, ortopedów, reumatologów itp. Miałam wykonany szereg badań, w tym tomografię. Wszystko było w miarę w normie, a mój komfort życia z dnia na dzień malał. Lekarz chorób wewnętrznych prawie 2 miesiące temu zdiagnozował u mnie boleriozę, na postawie wartości 5 przy badaniu na obecność boleriozy, a wynik ten w opisie stwierdzał zależność od objawów klinicznych. Lekarz tłumaczył zaniżony wynik, wcześniejszym przyjmowaniem leków sterydowych na chroniczne bóle szyi i głowy, przepisywane przez neurologa.
Lekarz chorób wewnętrznych upiera się przy leczeniu antybiotykami, które przyjmuję już od prawie 2 miesięcy. Z kolei immunolog, stwierdził, że mam zaprzestać stosowanie antybiotyków, ponieważ moje objawy wskazują na fibromialgię.
Mój stan pogarsza się z dnia na dzień. Po najmniejszym wysiłku fizycznym, śpię kilka godzin. Nasiliły się bóle nadgarstków, kostek, łokci. Czuję ciągłe otępienie i ból głowy.
Bardzo chciałabym normalnie żyć i wrócić do pracy. Nie wiem co dalej robić.
Z góry dziękuję za pomoc
Karolina
Dzień dobry. Pewne objawy mogą sugerować boreliozę /potrzebne byłoby do tego ugryzienie przez kleszcza w wywiadzie i rumień wędrujący oraz testy w kierunku boreliozy ELISA i WESTERN-BLOT w celu potwierdzenia oraz zakaźnik, który to wszystko połączy... Jeśli chodzi i polimialgię reumatyczną to najczęściej dotyka ona osób po 50 roku zycia. Charakterystycznym objawem jest przyśpieszone OB oraz CRP i fibrynogenu. Bóle i sztywność muszą utrzymywać się przez 1 miesiąc i obejmować 2lu b więcej z następujących obszarów: szyja, barki, obręcz biodrowa, sztywność poranna ponad godzinę... Czy profil ANA3 /przeciwciał p/jądrowych/ był robiony? inne badania? tarczyca? morfologia? Jeśli to wszystko dzieję się bez odbicia w wynikach badań obrazowych i laboratoryjnych to jeszcze proponowałbym konsultację psychologa lub psychiatry i być może leczenie p/depresyjne... Z poważaniem. MK
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Niestety z tych informacji które Pani podała nie jestem w stanie rozstrzygnąć , która z terapii jest właściwa. Osobiście skłaniam sie ku drugiej diagnozie fibromialgi, myśle ze mogła by Pani odstawić na miesiąc antybiotyki i zobaczyć czy bedzie poprawa. Niestety czasami trzeba zawierzyć jednemu lekarzowi ponieważ radzenie sie kilku powoduje terapie , które sie wykluczają. Pozdrawiam