Krzywa cukrowa pomocy

5 odpowiedzi
Witam już kilka razy pisałam to do Państwa i otrzymałam odpowiedź którą mnie nurtuje... Otóż powtarzałam krzywa cukrowa w 32 tygodniu ponieważ lekarz mi zalecił powtórkę przy diecie niskoweglowodanowej. Moja pierwsza glukoza wynosiła na czczo 87 Po 1h 154 a po 2h 120
Krzywa zrobiona w 32 przy prowadzeniu diety to: na czczo 87 Po 1h 113 Po 2h 141cxyli nie ma cukrzycy ale była robiona ona przy diecie (bo lekarz wcześniej kazal).... Dalej prowadzę dietę tzw. Dla cukrzyków oraz mierze posiłki glukometrem gdzie wszystko jest w normie, ale czy przy porodzie nie będzie komplikacji? Czy muszę mówić lekarzowi że krzywa była robiona przy diecie? Czy mogła dac fałszywe wyniki? Raczej już nie dostanę skierowania na 3 krzywa cukrowa... Martwię się czy coś się może stać przy porodzie....
Jeśli poziom cukru na glukometrze jest w zalecanych aktualnie granicach: na czczo 70-90 mg/dl, a 1 h po rozpoczęciu posiłku < 140 mg/dl, to nie ma powodu do niepokoju. W większości przypadków stosowanie diety przed badaniem powoduje zawyżenie wyniku krzywej cukrowej, a więc jest duże prawdopodobieństwo, że w Pani przypadku prawidłowe przygotowanie do badania skutkowałoby lepszym stężeniem glukozy w pierwszej i drugiej godzinie testu. Pozdrawiam serdecznie.

Obie krzywe są prawidłowe, nie ma podstaw do rozpoznania cukrzycy ciążowej i nie ma wskazań do powtarzania badań. Dieta cukrzycowa jest zdrową dietą i należy się stosować do jej zaleceń, pozdrawiam
Je.zeli prowadzi pani dietę i przy badaniu glukometrem wyniki na czczo i po 1 godz od początku posiłku wartości są w granicach normy to nie będzie problemu z cukrzycą
Sądzę że takie nadmierne zamartwianie się i wykonywanie zbędnych czynności typu pomiar cukru bardziej szkodzi dziecku niż cokolwiek innego. Proszę zając się tworzeniem dobrej atmosfery wokół siebie i dziecka i przestać badać glikemie, ponieważ nie ma żadnych wskazań do takiego postępowania.
Pewnie jest już Pani po porodzie więc odpowiedź jest spóźniona. W mojej ocenie nie nie było wskazań do powtarzania jej w 32 tygodniu, gdyż pierwsze badanie mieściło się całkowicie w normie