Kryzys w związku. Gdzie szukać pomocy?

2 odpowiedzi
Witam serdecznie. Razem z mężem przeżywam obecnie kryzys w związku. Mąż jest osobą bardzo impulsywną, często wybucha, nie umie kontrolować emocji, w wyniku czego często dochodzi do konfliktów rodzinnych.Uważam go za osobę bardzo dominującą, chcącą mieć kontrolę nad wszystkim...według mnie ma zaburzenia osobowości z pogranicza (borderline). Mąż zdaje sobie sprawę ze swoich problemów i chce podjąć leczenie. Czytałam, że takie zaburzenia osobowości skutecznie leczy się terapią dialektyczno-behawioralną (DBT) (o ile to własnie z takim problemem się zmaga). Czy pracuje Pan z użyciem tej właśnie terapii?Dodam, że ja też nie jestem w dobrej kondycji psychicznej, żyję w ciągłym strachu, mam wyrzuty sumienia, że sama na to zasłużyłam, nie umiem cieszyć się życiem, nie widzę wyjścia z obecnej sytuacji... Ponad rok temu zostałam mamą, chcę być szczęśliwa dla mojego syna. Nie chcę, aby widział jak płaczę i sobie nie radzę, Chcę być silna dla niego. Proszę o pomoc ! Nie wiem, czy mam sama walczyć o siebie czy pomoc mężowi, a może potrzebujemy terapii dla par?
Witam serdecznie,

dziękuję za pytanie. Kwestia istoty problemu jest czymś, czemu się przyjrzeć podczas pierwszych sesji psychoterapii, natomiast DBT jest rzeczywiście najlepiej przebadaną terapią w przypadku borderline. DBT należy do trzeciej fali psychoterapii behawioralnej - nurtu terapeutycznego skupiającego się m.in. na nauce tego, jak bezpiecznie obserwować i reagować w kontrolowany sposób na swoje impulsy. W swojej praktyce korzystam właśnie z metod z tego nurtu (głównie ACT, DBT, CFT, BA - to przenikające się szkoły terapii).

Chętnie rozpocznę z jednym z Państwa pracę oraz polecę psychoterapeutę o podobnym do mojego wykształceniu, aby pomógł drugiej osobie. Podobne techniki i filozofia pracy powinny pomóc w tym, aby Państwo mogli być dla siebie wsparciem przy pracy własnej między sesjami. Zapraszam także na pewnym etapie na wspólną sesję technik komunikacyjnych.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Przed rozpoczęciem terapii konieczna jest rzetelna diagnoza. Nie jestem w stanie okresllić jakiej pomocy potrzebuje Pani lub Pani mąż bez przeprowadzenia procesu diagnostycznego. Zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.