Witam, z pewnych względów postanowiłam nie robić 7 dniowej przerwy miedzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki biorę od kilku lat, raz miałam kilkumiesięczna przerwe. Wziełam już 10 tabletek z 2 opakowania. Od kilku dni mam krwawienie, Poczatkowo myślałam,że to tylko chwilowe jednak utrzymuje sie juz kilka dni i wygląda na to,że nie chce przestac. Nie jest ono silne, ale normalnie w trakcie 7 dniowej przerwy wygląda podobnie. Niestety na wizyte u ginekologa musze poczekać, a chciałabym wiedzieć czy mam powód do niepokoju. Podzrawiam
lek. Ewa Letkiewicz
lek. Ewa Letkiewicz
Ginekolog
Gdynia
myślę, że nie ma powodu do obaw, ponieważ przy braniu 2 opakowań tabletek bez przerwy 7-dniowej zdarzają się krwawienia w 2 opakowaniu
może Pani zrobić teraz przerwę i po niej zacząć kolejne opakowanie lub kontynuować to 2 opakowanie licząc się z tym, że krwawienie może być cały czas, potem zrobić 7-dniowa przerwę, po której rozpocznie Pani kolejne opakowanie i wtedy już będzie dobrze-może się też zdarzyć, że w przerwie 7-dniowej nie pojawi się krwawienie

dr n. med. Piotr Mielcarek
dr n. med. Piotr Mielcarek
Ginekolog, Lekarz rodzinny
Gdańsk
Proszę umówić się na wizytę ginekologiczą w celu wykonania USG. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.