krwawienie.

3 odpowiedzi
Stosuję nuva ring od 4 lat nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych czy problemów z nim związanych. Tydzień przed planowanym wyjęciem krążka dostałam okres. Od razu zaznaczę że ok 7 mies. temu dostałam niezidentyfikowane obfite krwawienie, które trwało ponad tydzień byłam u dwóch lekarzy, którzy nie byli w stanie stwierdzić jego przyczyny.
Nie wiem co robić dalej.
Szanowna Pani, czasami zdarzają się takie krwawienia w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej, które nie muszą oznaczać nic groźnego. Niemniej jednak zawsze należy starać się wyjaśnić jaka jest przyczyna nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych. Uważam, że wizyta u ginekologa i ewentualnie badania dodatkowe, jak np. USG mogą w tym pomóc. Z wyrazami szacunku,

Jeżeli lekarze nie znaleźli przyczyny to oznacza, że wszystko jest w normie. Proszę nadal brać Nuva-ring, takie rzeczy które Pani opisuje mogą się od czasu do czasu zdarzyć nawet jak przez 4 lata było wszystko ok.
Zmiana wagi, zmiana strefy czasowej lub klimatycznej, niektóre leki, stresy mogą wywoływać takie krwawienia.