Krótsza lewa noga

5 odpowiedzi
Witam, z powodu bólu ścięgna w prawej nodze udałem się do ortopedy. Ortopeda stwierdził podczas wizyty zapalenie błony maziowej i pochewki ścięgnistej oraz, że mam krótszą lewa nogę o ok. 2 cm. Zlecił, lekarstwo, fizjoterapię i noszenie wkładki. Zastanawiam się, czy można tak na ok. stwierdzić różnicę i na tej podstawie szukać odpowiedniej grubości wkładki. Czy też konieczne są jakieś specjalistyczne badania. Czy w pierwszej kolejności nie powinienem przejść rehabilitacji a dopiero później dobierać wkładkę - może rehabilitacja wpłynie jakoś na różnice długości kończyn. W wieku dziecięcym podobno nie miałem różnicy w długości kończyn.
Pozdrawiam
Dzień dobry,

bardzo dziękuje za pytanie .Samo skrócenie nogi może być pochodzenia mięśniowego tzn skrócenie jest pozorne na skutek mięśni, którę są w przykurczu . Rozluźnienie napiętych mięśni automatycznie powodować będzie cudowne wydłużenie się nogi. Jesli chodzi o wkładki to są one niepotrzebne jesli to nie dysfunkcja w obrębie stopy jest powodem powstania dolegliwości. Niewłasciwie zastosowana wkładka może być powodem nasilenia ich. Dlatego tak jak Pn stwierdzil warto byłoby udac się do fizjoterapeuty aby on ocenił Pana Stan.

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz Radziszewski

Zdecydowanie należy wpierw przejść rehabilitacje , bo wkładka moze wykluczać procesy rehabilitacyjne i zabiegi okazą sie bezskuteczne.
Jeśli lekarz nie zalecił wkładki o określonej wysokości, to potrzebna jest konsultacja u fizjoterapeuty. Możliwe, że skrót kończyny wynika tylko ze złego ustawienia w stawach i można wyrównać odpowiednim ruchem - ćwiczeniem. Najpierw rehabilitant, potem wkładka. Pozdrawiam.
Witam. Różnicę w długości kończyn można stwierdzić dokonując pomiarów lub porównując punkty kostne. Zniwelować różnicę w długości kkd można np. poprzez próby korygowania ustawienia miednicy.
Często różnice w długości kończyn są pozorne. Niewielki procent ludzi ma znaczącą różnicę w długości samych kości. Zwykle wystarczy popracować na miednicy, aby tę "różnicę" wyrównać. Takie zabiegi przeprowadzają fizjoterapeuci, terapeuci manualni. Pozdrawiam