Królik - dziwne zachowanie. Ciąża urojona?
Witam, mam samicę królika w wieku ok. 3 lat. Ostatnio zaczęła się dziwnie zachowywać: zbiera siano i następnie przez długi czas trzyma je w pyszczku - nic z nim nie robi, tylko je trzyma. Zdarzyło się też, że oprócz siana, w pyszczku trzymała też własną sierść (teraz mocno z niej wychodzi) i suszki z marchewki, które zwykle zjada z wielkim apetytem. Zazwyczaj potrzyma trochę swoje "skarby", a potem zwyczajnie je wypluje i już się nimi nie interesuje. Z powrotem zjada siano, marchewkę, biega po pokoju, zachowuje się jak zwykle. Czy to może być ciąża urojona? Czy należy jakoś przeciwdziałać takim zachowaniom lub je leczyć?
1 odpowiedź
Jak najbardziej wyskubywanie sobie siersci chodzenie z siankiem w pyszczku moze byc objawem ciazy urojonej. Przeciwdzialanie i leczenie to kastracja samicy. Zapobiega to rowniez nowotworom narzadow rodnych ktore sa bardzo czeste u krolic w wieku powyzej 4-5 lat.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

