Kremowy śluz

3 odpowiedzi
Dziś jest mój 19 dzień cyklu. Od 4 dni pojawia się biały śluz o kremowej konsystencji oraz uporczywe pieczenie i swędzenie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy. Ostatni stosunek był zabezpieczony jeszcze prezerwatywą, która nie pękła. Test ciążowy wykonałam 14, 20 i 25 dni po stosunku. Wszystkie negatywne. Ostatni okres trwał 4 dni z małymi skrzepami krwi. Co może oznaczać śluz? Czy testy dały wiarygodny wynik?
Możliwe, ze to infekcja pochwy.
Nie ma podstaw by twierdzić, ze jest Pani w ciąży.

Przy takim zabespieczeniu ciąża jest niemożliwa.Objawy pieczenia i swędzenia wymagają badania ginekologicznego celem ustalenia przyczyny.
Jeżeli miesiączka wystąpiła regularnie nie ma podejrzenia, że jest Pani w ciąży (wiarygodny wynik daje jednak badanie Bhcg z krwi). Krótsze krwawienie miesiączkowe jest najczęściej normą podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Obfity śluz w połowie cyklu świadczy o owulacji, natomiast swędzenie i pieczenie to objawy infekcji w pochwie.