Kręgosłup w rozsypce

4 odpowiedzi
Dzień dobry, w związku z dyskopatią, zwyrodnieniem, kręgozmykiem oraz prawdopodobną przepukliną (oczekuję na wynika rezonansu) co jakis czas mam napadowe silne bóle kręgosłupa (raz na kilka miesięcy), które utrudniają funkcjonowanie. Abstrahując od tego, że mając wynik rezonansu udaję się do neurochirurga na konsultację mam pytanie odnośnie leków jakie moge brać by niejako przetrwać w przypadku napadu bólu który zazwycza trwa od 2 - 3 tygodni... Neurolog zapisuje mi leki przeciwzapalne domięśniowo i doustnie też które powodują wiele skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego bóle biegunku np BiProfenid (nadmieniam, iz mam potwierdzony RTG żołądka refluks. Mam pytanie jakie zarejestrowane w Polsce leki i w jakiej formie dają najmniej skutków ubocznych? Leki typu Doreta , Tramal powodują owszem lekkie rozluźnienie i tłumienie bólu jednak utrudniają niejako umysłowe trzeźwe funkcjonowanie? Dexaven domięśniowo miał u mnie masę skutków ubocznych a bólu nie niwelował...Co wiadomo o leku np KATADOLON - jacy lekarze (poz, specjalistyka) stosuja ten lek? mój ortopeda poinformował mnie że go nie zna!!!!!sic. Jaka kompozycja leków i forma podawania leków na dobe byłaby optymalna by przeżyć okropny ból...czy POZ jest wystarczający by leczyć ból?czego moge domagać się od lekarzy?
Zastosowany lek przeciwzapalny ma znaczenie drugorzędne. Podstawowym jest w trakcie ostrego bólu odciążenie kręgosłupa a następnie jego rehabilitacja.

Dzień dobry. Proponuje zgłosić się do Poradni Leczenia Bólu. Z powodu powikłań przy leczeniu lekami z grupy NLPZ oraz złej tolerancji leków sterydowych proponuje leki z grupy opioidów pod postacią systemów transdermalnych. Stosowanie może być powikłanie w pierwszych dniach stosowania mdłościami i wymiotami, ale są to objawy przemijające, doraźnie można stosować leki przeciwwymiotne.
Dzień dobry, proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Leczenie tylko po bezpośrednim zbadaniu Pacjenta . Pozdrawiam