Kręgosłup,przepuklina roztworu przełyku a zaburzenia rytmu serca

4 odpowiedzi
Witam,ok 2 lat męczą mnie tzw przeskoki serca,szarpniecia,kołatania...W ciągu tych dwóch lat miałam dużo badań związanych z sercem-holter, echo,ekg wysiłkowe,przepływ w tetnicach szyjnych,holter cisnieniowy,badania laboratoryjne-tsh, jonogram, morfologia,mg,ca,w momentach gorszego samopoczucia zawsze ekg, które wskazywało tylko przyspieszony puls rzędu 110-120,sam się później stabilizowal,a także kiedyś na SORze- ck mb,troponine. Na holterze wyszło parę tachykardii zatokowych w godzinach dziennych ok 130 uderzeń najwyższy,cisnienie zazwyczaj 127/84reszta badań ok,w laboratoryjnych obniżony nieznacznie Mg i niedobór D3.Ostatnio te przeskoki męczą mnie codziennie i szukałam sama przyczyn skoro serce jest ok.Okazało się,ze mam przepukline roztworu przełyku oraz problemy z kręgosłupem w części szyjno piersiowej.Bardzo się już tym wszystkim denerwuje i jestem o krok od nerwicy.Proszę mi uświadomić czy te problemy mogą być od przepukliny,czy od tego kręgosłupa czy już z nerwów.Dodam,że mam pracę raczej siedząca,pracuje w laboratorium a nalitycznym. Jak to leczyć wszystko? Za co się zabrać? I czy te moje dolegliwości zagrażają życiu? Nadmienię,ze dolegliwości są większe w pozycji pionowej podczas zwykłych czynnosci-kiedy siedzę lub leżę nie występują.Pozdrawiam.
Witam. Bardzo mi przykro, ale obwaiam się, że w sposób 'korespondencyjny" nikt nie odpowie Panu na zadawane pytania. W kategoriach prawdopodobieństwa nie ma rzeczy niemożliiwych i nie sposób arbitralnie stwierdzić, że z całą pewnością Pana objawy wynikają/nie wynikają z obecności przepukliny. Niestety niezbędna jest wizyta u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam, przede wszystkim te dolegliwości nie zagrażają życiu i prawdopodobnie stres ma na nie duży wpływ. Jeśli w Holterze wyszła tachykardia można spróbować leczyć małą dawką beta- blokera. Zaburzenia rytmu serca raczej nie mają związku z przepukliną ani z kręgosłupem, pozdrawiam.
Myślę, że skoro wykluczono u Pani istotną chorobę serca to przyczyny należy szukać w problemach z kręgosłupem szyjno-piersiowym ( często spotykane u osób pracujących w pozycjach siedzących, przed komputerem itp) oraz najpewniej w emocjach ( tzw problemy nerwicowe). Proponuje znaleźć dobrego fizjoterapeutę i rozpocząć regularną rehabilitację, moze psychoterapia, jakiś regularny sport przyniósł by poprawę. Pozdrawiam
Dzień dobry! Trudno wyrokować, co jest powodem Pani dyskomfortu nie mając wglądu do wyników badań, a miała Pani ich wykonanych naprawdę dużo. Jeśli jednoznacznie zostały wykluczone przyczyny kardiologiczne, można brać pod uwagę wpływ przepukliny rozworu przełykowego przepony. Choroba kręgosłupa nie ma wpływu na arytmię, o ile w ogóle takowa została rozpoznana, z przytoczonego przez Panią wyniku rejestracji holterowskiej to nie wynika. Myślę, że spory udział w tak intensywnym odczuwaniu dolegliwości ma czynnik psychologiczny, jak sama Pani pisze, jest Pani o krok od nerwicy. Może należałoby spróbować od tej strony podejść do sprawy i zastosować leczenie "wyciszające", co przyniesie ulgę w postaci mniejszego odczuwania objawów.