kręgoslup lędźwiowy

1 odpowiedzi
Witam. Mam problem z kręgosłupem już od roku, pracuję w hipermarkecie mam zrobiony tomograf był robiony w lutym- krążek L4-5 wnika dokanałowo na ok. 4mm, zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1, krążek L5-S1 wnika dokanałowo pośrodkową wypukliną tarczy na ok. 4,5mm . I to może nie jest takie straszne ale od 14.05.2017 dostałam bardzo ostrego bólu kręgosłupa do tego drętwiała mi noga łydka i stopa, skurcze w palcach u prawej nogi, w jeden dzień miałam okropny ból podudzia, bolały mnie też biodra oba, przepisano mi zastrzyki tabletki i nic nie pomagało ból utrzymywał się nadal. Pojechałam do szpitala lecz nie było miejsc, po gdzieś ok półtorej tygodnia ból się zmniejszył i teraz nie wiem czy coś się pogorszyło co powinnam zrobić teraz bo chcę wrócić do pracy czy Pan może mi pomóc czy musiałabym mieć jakieś badania teraźniejsze. Jak to się prezentuje dziękuję
Dyskopatia jest już jednym z ostatnich etapów chorowania kręgosłupa. Wszystko zaczyna sie wiele lat wcześniej od dysbalansu mięśniowego, dopiero nieprawidłowe napięcia poszczególnych taśm mięśniowych doprowadzają do sytuacji gdzie kręgosłup zostanie nieprawidłowo obciążony i w miejscu największego obciążenia kręgosłupa dysk zaczyna się degenerowac i uszkadzać. Jeżeli tak jak u Pani objawy doszły juz do stopy i palcow to znak ze przepuklina jest na tyle poważna że podrażnia korzeń nerwu kulszowego. Aby calkowicie pozbyć się problemu konieczne jest w pierwszej kolejnosci pozbycie się dysbalansu mm, zmobilizowanie kręgosłupa oraz wdrożenie ćwiczeń nakierowanych na poprawę stanilizacji i pracę mięśni w prawidłowy sposób. Ważne również jest zadbanie o poprawę sytuacji które do tego uszkodzenia doprowadziły- głównie sumujace sie mikrourazy i przeciążenia w pracy, dzwiganie w nieprawidlowych pozycjach, brak innej aktywności ruchowej, gdzie mięśnie pracowały by w innych warunkach np basen.