Kręgosłup.
4
odpowiedzi
Witam. Jestem kobietą 61l. Od kilku lat mam problemy z kręgosłupem. Dzięki rehabilitacją bule na jakiś czas ustępowały, ale ostatnio zaczęłam odczuwać częste mrowienie w dłoniach stopach i pośladkach. Wynik rezonansu.
OPIS DLA PIĘCIU KRĘGÓW L.
Poziom tarczy międzykręgowej L5-S1 szerokopodstawne uwypuklenie tarczy m-k z niewielkim modelowaniem worka oponowego z uciskiem korzeni w otworach m-k.
Ponadto -bardzo niewielkie szerokopodstawne uwypuklenie tarczy międzykręgowych L2-L3, L3-L4 bez cech ucisku korzeni.
W obrębie trzonów kręgów L5, S1, zmiany zwyrodnieniowe typu 1-ego wg.Modic.
Zmiany zwyrodnieniowe - dehydratacyjne tarcz międzykręgowych.
Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1.
Zmiany zwyrodnieniowe także na krawędziach trzonów kręgów oraz w stawach międzykręgowych.
Na pozostałych poziomach cech uwypuklenia, protruzji tarcz międzykręgowych nie stwierdza się. Szerokość kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym prawidłowa.
Intensywność sygnałów stożka końcowego i ogona końskiego prawidłowa.
Na poziomie S2 torbiel okołokorzeniowa 15mm.
Czy z takim wynikiem powinnam zgłosić się do chirurga ortopedy, czy wystarczą rehabilitacje.
Bardzo proszę o odpowiedż.
OPIS DLA PIĘCIU KRĘGÓW L.
Poziom tarczy międzykręgowej L5-S1 szerokopodstawne uwypuklenie tarczy m-k z niewielkim modelowaniem worka oponowego z uciskiem korzeni w otworach m-k.
Ponadto -bardzo niewielkie szerokopodstawne uwypuklenie tarczy międzykręgowych L2-L3, L3-L4 bez cech ucisku korzeni.
W obrębie trzonów kręgów L5, S1, zmiany zwyrodnieniowe typu 1-ego wg.Modic.
Zmiany zwyrodnieniowe - dehydratacyjne tarcz międzykręgowych.
Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1.
Zmiany zwyrodnieniowe także na krawędziach trzonów kręgów oraz w stawach międzykręgowych.
Na pozostałych poziomach cech uwypuklenia, protruzji tarcz międzykręgowych nie stwierdza się. Szerokość kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym prawidłowa.
Intensywność sygnałów stożka końcowego i ogona końskiego prawidłowa.
Na poziomie S2 torbiel okołokorzeniowa 15mm.
Czy z takim wynikiem powinnam zgłosić się do chirurga ortopedy, czy wystarczą rehabilitacje.
Bardzo proszę o odpowiedż.
Jeśli rehabilitacja nie przynosi Pani ulgi a występuja objawy korzeniowe ( promieniowanie do kończyn dolnych ) to oczywiście konsultacja ortopedyczna i ewentualna kwalifikacja do leczenia operacyjnego jest wskazana ewnetualnie modyfikacja rehabilitacji w zależności od Pani stanu klinicznego i oczekiwań . Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Bez badania nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie. Wynik nie jest szczególnie alarmujący.
mądra fizjoterapia powinna wystarczyć, jednak na pewno warto udać się na spotkanie z ortopedą, zapraszam
Z tymi dolegliwościami powinna Pani zgłosić się do ortopedy zajmującego się chiurgią kręgosłupa lub neurochirurga z obrazem badania MRI.
Podobne pytania
- Panie doktorze mam 23 lata i jestem aktywny fizycznie. Jakiś czas temu pojawiło się u mnie dziwne pulsowanie/rwanie pod jądrami, w okolicach prostaty, trwało ok.1,5 tygodnia, następnie po dość intensywnym stosunku na drugi dzień pojawił się ostry ból krocza, który utrzymywał się 2-3 dni więc…
- Pani Kasiu, chciałabym zapytać czy mam się czym martwić jeżeli u małego dziecka -5 miesięcy występuje asymetria fałdów pachwinowych? Dziecko było badane w poradni preluksacyjnej w 6 tyg życia, usg było w porządku jednak asymetria pojawiła się nieco później. Niedawno byłam z dzieckiem na ponownym…
- Witam serdecznie. Pani Doktor, jakiw są normy glukozy na czczo dla kobiet ciężarnych? Pytam, bo źródła podają, że od 65-90 inne, ze od 70-99? Chcialam z gory podziękować za odpowiedź i życzyc Pani wszystkiego dobrego.
- Dzień dobry! Od dłuższego czasu mam wiele objawów ze strony organizmu które wiążę z przewlekłym stresem. Lekarz rodzinny przepisał mi Pramolan. Czy jest to bezpieczny lek?
- Mam szczeline odbytu ,jak to leczyc czy wyciecie jest grozne i jak po zabiegu to wszystko wyglada..dziekuje za odpowiedz
- Witam, jestem młoda osobą, mam nieregularne miesiączki cykle wynoszą ponad 30 dni czasami nawet 44,45 dni. Od jakiegoś czasu odczuwam ból z lewej strony brzucha (przeważnie gdy leże na lewym boku) pojawia się on w połowie cyklu i przed okresem i trwa kilkanaście dni. Czy może mieć to związek…
- Witam. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o zagadnienia okulistyczne. Mam zapytanie - okulista zdiagnozował u mnie wadę +1,5 oraz +1,25 i astygmatyzm. Mam 27 lat. Jakiego rzędu jest to wada? Zalecono mi plusowe okulary do bliży. Jak to wygląda z dalszym przebiegiem wady? Czy jeżeli będę…
- Witam serdecznie.BLAGAM POMOZCIE! Moja historia jest dluga ale przeczytajcie prosze aby zrozumiej w jakiej jestem sytuacji. Mam 42 lata i bardzo powazny problem z nawracajacymi sie infekcjami. Na poczatku dodam ze nie mieszkam w Polsce i musze zdac sie na pomoc tutejszych lekarzy. W tym kraju…
- Witam, nie pamiętam od kiedy ale zdarzały mi się sporadycznie mimowolne ruchy głową (wygląda to jakbym na ułamek sekundy chciała spojrzeć w lewo). Odkąd poszłam do pracy w przeciągu 3 miesięcy tiki zaczęły występować ze znacznie większą częstotliwością. Ich rosnąca powtarzalność stała się dla…
- Witam Szukam pomocy dla mojej 7 letniej córki. We wrześniu 2016r zauważyłam odstające kostki na stopach wyglądające jak haluksy. Z opisu z RTG wynika: paluchy koślawe obu stóp. Płaskostopie poprzeczne. Zmienione ustawienie kości skokowych w stawach skokowo-łódkowych. Kości skokowe przemieszczone…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.