Krawienie w trzeciej dobie po ekstrakcji dolnej ósemki

5 odpowiedzi
Dzień dobry,
W sobotę była usuwana zatrzymana dolna ósemka, założono szwy, we wtorek pojawiło się krwawienie i trwa nadal, nawet w nocy, co prawda z przerwami, ale jednak. Do tego czasu poza ogromną opuchlizną, która już jest niewielka, i znośnym bólem było ok. Proszę mi powiedzieć czy to normalne aby w trzeciej dobie pojawiło się krwawienie skoro wcześniej nie występowało? Czy należy udać się na wizytę do stomatologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, czasem takie sytuacje się zdarzają. Przyczyną może być między innymi: podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, pozostawienie ziarniny zapalnej w ranie pooperacyjnej, stosowanie leków z grupy antagonistów witaminy K, niekiedy uszkodzenie mechaniczne struktur anatomicznych w okolicy operowanej. Najlepiej doraźnie płukać jamę ustną lekiem o nazwie Exacyl- roztwór doustny w stężeniu 0.1g/ml-jest to lek wydawany na receptę-hamuje pewne mechanizmy fibrynolityczne. Proszę płukać 3 minuty roztworem z dwóch ampułek i po około godzinie jeszcze raz to samo. Niem można pić tego leku, proszę o tym pamiętać. W razie braku poprawy proszę skontaktować się z chirurgiem stomatologicznym. Pozdrawiam. Damian Dudek

Witam. Proszę pójść na kontrole do chirurga, który wykonywał ekstrakcję. Pozdrawiam .
Dzień dobry
Nie jest to normalne, aby dopiero na trzecią dobę po usunięciu zęba pojawiło się krwawienie.
Należy jak najszybciej udać się na wizytę, aby wyjaśnić powód krwawienia.
Pozdrawiam
Witam! Pojawiające się nagle krwawienie w trzeciej dobie po zabiegu a do tego zaopatrzeniu rany poekstrakcyjnej może budzić niepokój. Proszę zgłosić się do stomatologa na wizytę kontrolną.
pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam. Krwawienie po zabiegu może pojawić się z opóźnieniem. Zawsze w przypadku niepokojących objawów najlepiej zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam.