Korzenie przedzwojowego odcinka prawego nerwu trójdzielnego w zbiorniku przedmostowym kontaktują się
1 odpowiedzi
Korzenie przedzwojowego odcinka prawego nerwu trójdzielnego w zbiorniku przedmostowym kontaktują się z niewielkim naczyniem prawej półkuli móżdżku (najpewniej tętnicę górną móżdżku/tylna mózgu)
Tętnica odchodząca od tetnicy podstawnej (najpewniej tętnica tylna mózgu) po stronie lewej krzyzuje lewy kompleks nerwów Vll, Vlll
Występują bardzo silne bóle głowy, krzyżowe twarzy, szyi i karku promieniuje do kręgosłupa, lędźwi, kości ogonowej. Występuje wtedy sztywnienie kończyn dolnych, górnych, miednicy. To występuje po owianiu, biorę leki to nie pomaga. Bóle utrzymują się kilka dni, tygodni o bardzo dużym nasileniu. Po 3 tygodnie nie wychodzę z domu. Wcześniej pracowałam 5 lat w przeciągach. To zimno i ruch powietrza, klimatyzacja, wentylator, najmniejsza różnica temperatur powodują długotrwałe bóle po kilka dni nie podnosze się z łóżka. Czy można coś z tym zrobić, chciałabym normalnie żyć, a nie w tych mekach.
Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta. Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.

Na początek proponuję udać się do neurochirurga, celem oceny związku pomiędzy zmianą a dolegliwościami i ewentualnych wskazań do leczenia operacyjnego.

W zależności od przyczyny możliwe jest również leczenie farmakologiczne (biorę leki to za mało by ocenić skuteczność leczenia , zwłaszcza przez intranet nie badając pacjenta) lub metody małoinwazyjne np.termolezja.
(polecam dr Krzysztof Szalecki, z Kliniki Nowotworów głowy i Szyi Co w Warszawie, zajmujący się dodatkowo leczeniem bólu).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Katarzyna Dwornik

Katarzyna Dwornik

Anestezjolog

Wrocław

Beata Ociesa

Beata Ociesa

Neurolog

Piaseczno

Bogusław Zawalich

Bogusław Zawalich

Neurolog

Koszalin

Marcin Uram

Marcin Uram

Fizjoterapeuta

Jelenia Góra

Paweł Panieński

Paweł Panieński

Anestezjolog

Nowy Tomyśl

Paweł Zniszczol

Paweł Zniszczol

Fizjoterapeuta

Bydgoszcz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 14 pytań dotyczących usługi: neuralgia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.