Chciałabym skorygować długość zębów. Są one nierównej długości, co bardzo nieestetycznie wygląda. Gdzie można wykonać i ile kosztuje taki zabieg w całości?
lek. Małgorzata Kmiecik
lek. Małgorzata Kmiecik
Lekarz medycyny estetycznej, Stomatolog
Trzcianka
Zapraszam na wizytę konsultacyjną w celu badania,ustalenia planu leczenia i przedstawienia kosztu leczenia ortodontycznego za pomocą stałych zamków ortodontycznych .

Dzień dobry, zabieg korekty długości i kształtu zębów uzależniony jest od warunków zgryzowych w jamie ustnej. Można wykonać go kompozytem , koronami lub licówkami. Wycena uzależniona jest od wykonanej pracy. Pozdrawiam i zapraszam dr Krecisz

Można to zrobić u nas w rojekdental.pl koszt za jednego zeba w zależności od materiału 400-1500zl

Jest wiele sposobów na poprawę estetyki zębów - ich długości, kształtu, koloru. Zależą one od sytuacji obecnej - w jakim stanie są Pani zęby, czy są zdrowe, czy mają wypełnienia, czy były leczone kanałowo. W zależności od tego można skorygować wygląd zębów za pomocą licówek, koron. Przyczyną "nierównej długości" zębów może być ich nieprawidłowe ułożenie w łuku - wtedy rozwiązaniem jest leczenie ortodontyczne, po którym zęby całkowicie zmieniają swój wygląd i wygląd twarzy.
Leczenie protetyczne - licówki, korony - daje szybki efekt, ale jest bardziej inwazyjne, leczenie ortodontyczne trwa dłużej, ale jest minimalnie inwazyjne.
Nikt nie odpowie jednoznacznie na Pani pytanie bez badania. Najlepiej zgłosić się do stomatologa, który oceni sytuację faktyczną w jamie ustnej i przedstawi warianty leczenia i poprawy Pani uśmiechu. Przedstawi też plan finansowy leczenia.

dr n. med. Katarzyna Jankowska
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Stomatolog, Stomatolog dziecięcy
Wrocław
Dzień dobry, korektę kosmetyczną zębów można wykonać praktycznie w każdym gabinecie i cena nie powinna być wysoka, ale radziłabym najpierw udac się na konsultację do ortodonty. Ortodonta zajmuję się wadami zgryzu i określi czy wystarczy tylko lekko zeszlifować czy wskazana by była ingerencja przy pomocy aparatu ortodontycznego.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska

dr n. med. Joanna Ziółkowska
dr n. med. Joanna Ziółkowska
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk
Szczecin
Witam!
Przykro mi, lecz badania Pani podmiotowego i przedmiotowego nie mam możliwości odpowiedzi na Pani pytanie.
Szlifowanie zębów, nawet korekcyjne jest zabiegiem nieodwracalnym a więc należy ustalić przyczynę tych dysproporcji. Zawsze mają swoją przyczynę.
Dlatego bez wizyty w gabinecie, zaocznie nie można Pani udzielić online odpowiedzi.
Proszę udać się do lekarza specjalisty stomatologa, który fachowo oceni stan zdrowia jamy ustnej, w tym np. wady zgryzu, tudzież wady zgryzu lub obecność parafunkcji narządu żucia.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

lek. dent. Dmytro Sapa
lek. dent. Dmytro Sapa
Stomatolog
Warszawa
Niestety, nie da się uzyskać precyzyjną odpowiedż na to pytanie za pośrednictwem tego portalu, ponieważ leczenie może przebiegać albo w kierunku ortodontycznym, albo/i w kierunku protetycznym. Kierunek leczenia zależy od stanu klinicznego i powoduje różne koszty jak finansowe, tak i czasowe. Odradzam kompromisowe leczenie w postaci korekty zębów za pomocą materiałów kompozytowych. Jest to leczenie tymczasowe (i dobre jako wyłącznie tymczasowe), powodujące czasem liczne niekorzystne zmiany w jamie ustnej, żebach i stawach.

Korektę kształtu wykona Pani praktycznie w każdym gabinecie, ceny mogą się różnić w zależności od sytuacji klinicznej, proponuję umówić się na wizytę, wówczas można wycenić zabieg

dr n. med. Dominika Polak
dr n. med. Dominika Polak
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk
Szczecin
Witam
Szczegółową odpowiedź na Pani pytanie mogę udzielić po indywidualnej konsultacji gdyż metod leczenia jest kilka poczynając od ortodoncji a kończąc na leczeniu protetycznym w postaci koron i licówek.
Zapraszam do mojej kliniki na konsultację na której sporządzę indywidualny plan leczenia z kosztorysem.
pozdrawiam
Dominika Polak, LIGHTHOUSE DENTAL

lek. dent. Mateusz Tomaka
lek. dent. Mateusz Tomaka
Stomatolog
Ropczyce
Witam, na podstawie podanych informacji ciężko powiedzieć jakie zabiegi będą potrzebne w Pani przypadku. Dzięki dzisiejszej technice w łatwy sposób można wydłużyć, wyrównać korony zębów. Zabiegi takie można wykonać w gabinetach zajmujących się stomatologią zachowawczą i estetyką.

Najważniejsza jest wizyta u zaufanego stomatologa bo brakuje nam wielu informacji. Czy tylko występuje różnica długości zębów czy także są zaburzenia ortodontyczne? jeśli występuje tylko różnica długości to można wykonać odbudowę materiałem kompozytowym (cena zależna od gabinetu) lub co jest zdecydowanie trwalsze wykonać odbudowę porcelanową

lek. dent. Anna Duda
lek. dent. Anna Duda
Ortodonta, Stomatolog
Wrocław
Dzień dobry,

Odbudowa kształtu zębów może być przeprowadzona na różne sposoby:
Najtańszym i najszybszym sposobem jest odbudowa materiałem kompozytowym bezpośrednio na wizycie - natomiast trwałość efektu leczenia zależy od warunków zgryzowych i warunków pacjenta.
Jeśli nie było wcześniej leczenia ortodontycznego to uważam, że skoro doszło do starcia zębów to istnieją nieprawidłowe kontakty, które to spowodowały i odbudowy niestety nie będą trwałe.
Można również odbudować zęby, koronami natomiast konieczne jest tu znaczne oszlifowanie tkanek zęba.
Natomiast ponownie, jeżeli istnieją nieprawidłowe kontakty zwarciowe to tym razem może dojść do starcia przeciwległych zębów.

Wycena jest zależna od metody, materiałów i ilości zębów.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Duda

lek. dent. Anna Leśnikowska
lek. dent. Anna Leśnikowska
Stomatolog, Stomatolog dziecięcy, Protetyk
Wrocław
Zapraszam możnaby mnie.

Specjaliści w zakresie usługi: korekta kształtu zębów

Adam Wolniewicz

Adam Wolniewicz

Stomatolog, Chirurg, Protetyk

Gdynia

umów wizytę
Sebastian Orlikowski

Sebastian Orlikowski

Stomatolog, Protetyk

Warszawa

umów wizytę
Dorota Dzikowska

Dorota Dzikowska

Stomatolog, Protetyk

Kraków

umów wizytę
Ewa Chądzyńska

Ewa Chądzyńska

Stomatolog

Myślenice

umów wizytę
Dorota Guzik

Dorota Guzik

Stomatolog

Kraków

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących choroby: korekta kształtu zębów

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.