korekcja nosa po urazie

3 odpowiedzi
Witam,
W wieku 10 lat doznałem urazu nosa. W tej chwili jest on skrzywiony. Czy isnieje możliwość skorygowania tego? Czy ten zabieg jest bezpieczny? Z moich obserwacji wynika, że doszło chyba do przesunięcia kości, która najprawdopodobniej pękła wzdluż nosa. Czy po tym zabiegu nos będzie wyglądał ja by nie doszło nigdy do urazu? Z wyjątkiem krzywizny to jestem zadowolony z kształu nosa. Czy można wykonać zabieg prostowania nosa, tak aby nie zmieniać jego ogólnego kształtu? Dodam, że obecnie mam 17 lat.
Korekcji skrzywienia nosa zazwyczaj dokonuje się dopiero po ukończeniu 18 lat. Bardzo dużo pytań zawartych w jednym pytaniu. Istnieje możliwość chirurgicznej korekcji skrzywienia nosa. Każda operacja niesie ze sobą możliwość powikłań. Dodatkowo konieczne jest znieczulenie, które również wiąże się z możliwymi powikłaniami. Można wyprostować nos bez zmiany jego ogólnego kształtu (wielkość, ewentualny garb, szerokość podstawy, długość mogą zostać zachowane). Pomiędzy 10 i 17 rokiem nos urósł w okresie dojrzewania młodzieńca i trudno przewidzieć jak wyglądałby bez urazu. Mam nadzieję, ze udało mi się odpowiedzieć na większość zawartych pytań. GK

Dzień dobry. Zabiegi na części kostnej nosa powinno wykonywać się po ukończeniu 18 roku życia. Trudno mi odpowiedzieć na te pytania nie widząc Pani noska. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam
Dzień dobry, w celu ustalenia wskazań do zabiegu oraz jego zakresu konieczna jest osobista konsultacja. Pozdrawiam dr n.med. Karolina Wójcicka