kontuzje w piłce nożnej

1 odpowiedzi
Szanowny Panie,
Od 7 roku życia trenuję piłkę nożną. mam w tej chwili 15 lat. W pierwszych kilku latach unikałem kontuzji. Jednak od dwóch lat, przerwy w treningach spowodowanych kontuzjami sa moją zmorą. Nie są to poważne kontuzje(naderwanie, naciągniecie mięśni, ból pachwiny) a ostatnio złamanie kości kostki bocznej. ponieważ zastanawiam się na kontynuowaniem przygody z piłką, proszę o poradę czy są możliwości zdiagnozowania przyczyn systematycznych kontuzji oraz czy można im zapobiec? Gdzie można wykonać ew. tego rodzaju badania.
Szanowny Panie,
w dosyć szerokim zakresie można próbować zapobiegać powstawaniu kontuzji. Trzeba jednak szczegółowo przeanalizować dotychczasowe problemy i dobrać rozwiązanie (prewencja poprzez odpowiednie przygotowanie - ćwiczenia, poprawa stabilizacji, koordynacji - odpowiednią regenerację powysiłkową itd.)
Zapraszamy do enelsport.