Kontuzja bokserska

6 odpowiedzi
Dzień dobry Panie doktorze. Trochę ponad rok temu doznałem kontuzji kości śródręcza, tej od małego palca. Mówią ponoć na to kontuzja bokserska. Po uderzeniu miałem dużą opuchliznę. Po 2 dniach zrobiłem zdjęcie rentgenowskie, które ponoć nic nie wykazało, a ból ponoć po kilku miesiącach przejdzie. Niestety mija 1 rok i 2 miesiące, i przy mocnym uścisku z kimś ręki, bardzo odczuwam ból. Czy jest coś co można z tym zrobić? Planuję u Pana doktora wizytę w najbliższym czasie.
Witam,
z zasady warto jest wykonać zdjęcie kontrolne po 7-10dniach od urazu gdyż dopiero wtedy widać potencjalną szczelinę złamania. Sugeruję kontrolne zdjęcie RTG ręki i kontrolę ortopedyczną wraz z całą dokumentacja RTG.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Może i było złamanie , którego po prostu nie było widać w rtg, mogło też dojść do uszkodzenia chrząstki stawowej.
Oczywiście że można coś z tym zrobić. Trzeba tylko najpierw wyjaśnić jaka jest przyczyna aktualnego stanu rzeczy. A tych może być kilka. Myślę że wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie. Pozdrawiam i do zobaczenia.
Dzień Dobry,
Niestety ale bez badania trudno coś powiedzieć jednoznacznie.
Pozdrawiam.
Należy rozważyć wykonanie TK dla zróżnicowania rozpoznania. Bóle niekoniecznie muszą być pochodzenia kostnego
Czy w ciągu mijającego roku dłoń była przeciążana tj np treningi bokserskie?, Jeżeli ból nie mija od roku warto powtórzyć RTG, Ból najczęściej związany jest z uszkodzeniem kości (złamaniem) lub stawem rzekomym