Konieczność korygowania astygmatyzmu

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

Podczas badania u optometrysty okzało się, że moja wada to -1,25 na oko lewe/prawe oraz cylinder -0,25 oko prawe (175 st) i -0,5 oko lewe (5 st). Badanie z przed dwóch lat wskazywało na wadę -1,5 na oko lewe oraz prawe i cylinder -0,25 oko prawe (oś 23) i -0,5 oko lewe (oś 14). Do tej pory nosiłem okulary bez korygowania astygmatyzmu (podobnie z soczewkami kontaktowymi, które zakładam od czasu do czasu). Zastanawiam się czy konieczne jest korygowanie astygmatyzmu. Czy powinienem udać się jeszcze raz na badanie w celu zweryfikowania ponownego? Nadmienię, że mając 35 lat, wada refrakcji kilka razy zmniejszyła się. Noszę okulary 17 lat.
Witam

gdybyśmy postawili 3 różne urządzenia to każdy pokaże inne wyniki. Badanie komputerowe jest badaniem orientacyjnym i nie przyjmujemy jego wyniku za abolutna wyrocznie ;)

Czesto astygmatyzm koryguje sie zwykłymi soczewkami sferycznymi, a zależy
to od tego co wybiera pacjent czyli jak Państwu jest wygodnie.
To nie my decydujemy tylko Wy i macie sie w korekcji czuć swobodnie.
Nic na siłe ;)

pozdrawiam

AM

Witam astygmatyzm istniał pewnie od początki , wartości są bardzo niewielkie więc moze okulista dobierający okulary go pomijał bo mógł nie był sprawą istotną szczególnie przy wartościach - 0.25 d cyl podobnie ze szkłami kontaktowymi przy ich doborze pomija sie małe cylindry
W soczewkach kontowych nie jest konieczna korekcja astygmatyzmu tak niewielkiego stopnia, a odnośnie okularów to wszystko zależy od indywidualnych wymagań wzrokowych osoby dorosłej - inaczej jest u dzieci. Pozdrawiam.