Kolano po zapaleniu kaletki podrzepkowej

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 50 lat. W grudniu 2005r. zachorowałem na zapalenie kaletki podrzepkowej prawej nogi. Nie działały na mnie antybiotyki i leki przeciwzapalne (w ciągu dwóch miesięcy wziąłem 5 różnych antybiotyków i 4 różne leki przeciwzapalne, stosowałem okłady z lodu, taśmy, krioterapie, różne maści, 1 zastrzyk dostawowy, zastrzyki przeciwzakrzepowe z przerwami zgodnie z zaleceniami lekarza). Przez pierwsze dwa tygodnie utrzymywały się wysokie temperatury (do 40 stopni). Przez trzy miesiące poruszałem się tylko o kulach, ból w kolanie niewiele ustępował , nastąpił duży zanik mìęśnią czworogłowego . Po drugim miesiącu leczenia w nodze pojawiła się ostra zakrzepica żył głębokich oraz przeszedłem zator płucny. Po wyleczeniu kaletki długo jeszcze nie mogłem chodzić. Obecnie chodzę normalnie, nie mogę jeszcze biegać i zgiąć nogi w kolanie do końca (do 120 stopni - ból w końcowym zakresie , nie mogę przykucnąć). Jeden ortopeda na podstawie usg stawu kolanowego twierdzi że ze stawem kolanowym jest wszystko w porządku i należy obudować mięsień czworogłowy i zalecił mi ćwiczenia z zakresu ruchu oraz wzmacnianie mięśnia czworogłowego (na odbudowę mięśnia dał rok czasu). Drugi ortopeda na podstawie prześwietlenia kolana stwierdził źe to nie jest kwestia ubytku mięsnia czworogłowego ale nieprawidłowości w rzepce, których nie było w badaniu usg. Przepisał mi trzy ampułki OST które mają być podane w odstępach tygodniowych. Nie wiem której wersji się trzymać. Moje kolano przyjęło już dużo leków i wolałbym nie brać OST (nie wiem czy mi pomoże, opinie są różne o skuteczności tego leku, poza tym lek jest drogi - 450zł.) Czy nie będzie za późno gdy go wezmę za rok czasu gdy ćwiczenia ruchowe na staw nie pomogą? Za udzieloną pomoc dziękuję.
dzień dobry, co do Pana pytania odnośnie kwasu hialuronowego to jak każdy produkt medyczny może ale nie musi pomóc. Jeżeli ma Pan wątpliwości to lepiej z iniekcja odczekać i skupić się w obecnej chwili na ćwiczeniach. Bez badania nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć która droga będzie w Pana przypadku skuteczniejsza
z poważaniem Jarosław Pawlicz

Zapraszam na wizytę, kaletkę przedrzepkową być może trzeba będzie usunąć bo lubi wracać zapalenie, a OST lub inny hialuronian jest bezpieczny i wskazany przy zmianach wewnatrz kolana. Żeby coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie fizyklane