Kocham mężczyznę, który nie jest moim mężem. Co mam robić?

4 odpowiedzi
Dzień dobry! Kilka lat temu poznałam pewnego mężczyznę – T (byłam w ciąży z obecnym partnerem A). Z T dużo pisalisałam, rozmawialiśmy spotykaliśmy się… aż w końcu dwa lata temu postanowiliśmy ze sobą być…(między innymi przez to, że ojciec dziecka mnie nie szanował, straszył i klka razy podniósł na mnie rękę). Zostawiłam A (obecnego partnera ojca mojego dziecka)… ale to był straszny okres. Z T było naprawdę cudownie był opiekuńczy itd. z tym, że ojciec dziecka ciągle dzwonił i pisał. Złośliwie nie chciał się dzieckiem zajmować, mówił, że syn będzie mnie obwiniać o rozpad rodziny… i też przyczyniła się do tego moja rodzina mówieniem - co ludzie powiedzą”, że inny facet będzie się dzieckiem moim zajmował, a ma ojca… Ostatecznie zerwałam z T jestem znów z ojcem mojego dziecka, ale go nie kocham wiem, że chciałabym być z T… tylko chyba brak odwagi na zmiany, brak wsparcia ze strony rodziny itd… z T nie mam kontaktu od kilku miesięcy wiem, że go skrzywdziłam zostawiając bez słowa, ale chciałabym spróbowac wszystko naprawić, tylko boje się, że T już nie będzie chciał… zupełnie nie wiem co robić.
Dzień dobry,
Ponieważ spotkałyśmy sie już pozwolę sobie nie powtarzać sie i nie odpowiadać na forum.
Pozdrawiam

W tym wszystkim jest dużo chaosu. Ciężko jest zobaczyć Pani relacje lub Pani partnerów, z pola widzenia praktycznie znika Pani dziecko choć swoje decyzje łączy Pani z jego dobrem. Psycholog raczej nie udzieli Pani odpowiedzi na to co zrobić wydaje się, że mógłby jednak pomóc Pani w usystematyzowaniu Pani doświadczeń i uporządkowaniu uczuć.
Dzień dobry! Proszę się zastanowić co dla Pani jest ważne, co ma większe znaczenie - romantyczna miłość czy stabilna życie z mężem. Co sprawiło, że Pani potrzebowała odmiany, innego mężczyzny ? Jak jest pani obecnie traktowana przez męża ? Jeżeli nadal w domu rodzinnym panuje przemoc, to lepiej nie czekać, aż stanie się coś złego. Pozdrawiam
Witam, proponowałbym konsultacje psychologiczne w celu wypracowania świadomej decyzji, która byłaby najbardziej zgodna z Pani potrzebami. Pozdrawiam, Patryk Reimisz