Kocham byłego męża

4 odpowiedzi
Witam, mam 28lat, mam poważny problem, kocham swojego byłego męża mimo tego że jesteśmy już 5 lat po rozwodzie, mamy dziecko 6 lat, on ma dziewczynę, z która mieszka od 2 lat, wszystko było dobrze, gdy nie utrzymywaliśmy kontaktu przez długi czas, gdy zaczął częściej przyjeżdżać do dziecka wszystko wróciło, tęsknie za nim bardzo, nie daje rady już, co mam robić?
Dzień dobry,

Warto żeby Pani zastanowiła się, za czym Pani tęskni, co w nim takiego jest, jak jego obecność Panią zmienia. Bo na pewno jego obecność i kontakt z nim dają Pani coś, co Pani jest potrzebne. Nie wiem, co było powodem rozwodu, na ile była to bardziej decyzja Pani a na ile męża - czy świadomie Pani zdecydowała, wiedząc, co Pani traci? To "coś", co ma Pani w kontakcie z byłym mężem, to co Pani w nim widzi, może Pani spróbować doświadczyć w inny sposób. Może też jest coś, co było między Wami w relacji, co Pani potrzebuje mu jeszcze powiedzieć. Trudno mi powiedzieć na odległość. Jeśli Pani będzie chciała, mogę Pani pomóc nad tym popracować. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska

dzięń dobry, jeśli cierpi Pani z tego powodu, trzeba skontaktować się ze specjalistą. W terapii psychodynamicznej ma Pani szansę zobaczyć problem i rozwiązać go. Jednak trzeba założyć, że nie skończy się na jednym spotkaniu.
To się zdarza, że osoba z którą wzięliśmy rozwód nadal jest nam bliska sercu. Często decyzje o rozwodzie podejmujemy po trudnych raniących sytuacjach, pełni zranień, pretensji. Teraz te emocje opadły, jest inna rzeczywistość, może też pewna dojrzałość, może zwykła tęsknota, za mężczyzną, ojcem dziecka, kimś kiedyś bliskim. To naturalne uczucia .Warto byłoby porozmawiać z byłym mężem, o tym , jakie emocje są teraz Pani bliskie. Jesteście osobami dorosłymi, macie dziecko, wasze kontakty i tak będą utrzymywane, ze względu na dobro dziecka. Szczera rozmowa pomoże też Pani przyjrzeć się sytuacji , wyartykułowane uczucia brzmią inaczej , niż w naszym umyśle. Wiem, że może to być dla Pani trudne, że może obawiać się o reakcje byłego męża . Dla niego to też nie będzie łatwe. Jedynie ciężka pracą , możemy zbudować dobre relacje. Pomocna może być wizyta u psychologa, która pozwoli Pani przyjrzeć się emocjom, pomoże zrozumieć reakcje jakie zachodzą , co ma na nie wpływ , pozwoli zrozumieć to co Pani czuje.
Witam. Warto zastanowić się nad tym z jakiego powodu Państwo się rozstaliście. Czy Partner jest szczęśliwy z obecną dziewczyną czy czuje to co Pani, tęskni za Panią? Czy powiedziała mu Pani o swoich uczuciach. Z jakiego powodu chciałaby Pani o niego wrócić? Czy dlatego, że kocha Pani właśnie jego czy dlatego, że nie chciałaby Pani być sama z dzieckiem?