Kobieta lat 47 otyła z zaburzeniami hormonalnymi i insulinoopornością poziom estradiolu 97,18 świadc
1
odpowiedzi
Kobieta lat 47 otyła z zaburzeniami hormonalnymi i insulinoopornością poziom estradiolu 97,18 świadczący o bezpłodności w okresie przedmenopauzlnym prawie na finiszu. Uszkodzona łąkotka w związku z zwyrodnieniem stawu kolanowego ubytek kości i naciek na kości zapadnięte kolano lewe. Aktualnie na leku diclo-duo combi po odstawieniu leku powraca ból i opuchlizna. Jakie leczenie byłoby zalecane lekarz zaproponował zastrzyk sterydowy lub kolagenowy lub usunięcie łąkotki nie zdecydowałam się jeszcze na nic. Wiem że najpierw muszę schudnąć i jestem na diecie oraz biorę metformax 500 Sr, nebilet 5 mg odchudzanie idzie mi opornie w skrócie chudnę i tyję. Wykonuję pracę siedzącą. Uszkodzone kolano też ogranicza mnie ruchowo za duże obciążenia i puchnie cała noga od kolana do kostki.Jakie leczenie byłoby dla mnie najwłaściwsze?
W takim przypadku konieczne jest wykonanie rtg całych kończyn dolnych na stojąco. Jeśli doszło do zaburzenia osi kończyny, a tak to wygląda z opisu, to usunięcie łąkotki nie pomoże. Zastrzyki też przyniosą raczej krótkotrwały efekt, szczególnie że do iniekcji steroidowej są przeciwwskazania.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Czy przy zwyrodnieniu plamki żółtej usuwa się zaćmę?
- Mam córkę 3latka konczy w czerwcu. Malo mowi. Tylko pojedyncze slowa. Nie chce powtarzac slow nowych. Czesto pokazuje co chce "to". Co robic?
- Czy przed pierwszą wizytą u psychiatry warto zrobić jakieś badania? Na co się przygotować? Nie zostałam tam skierowana, ale najbliżsi coraz częściej doradzają mi wizytę z obawy przed depresją.
- Biorę 3 dzień tabletki Betmiga 50mg. Mam zdiagnozowany przez urologa pęcherz nadreaktywny. Męczę się od lutego. Stosowałem początkowo antybiotyki, levoxe, było lepiej, potem prędzej czy później był nawrót. W badaniu usg wszystko ok. Na drugie badanie usg z pełnym pęcherzem nie dałem rady dotrzeć,…
- Od paru miesięcy miewam codziennie bóle głowy z tyłu miałam zrobione TK wykazało kostniaka oraz ,polipowate zgrubienia wizytę u laryngologa mam 6 czerwca ,lecz nie sądzę aby bóle były od zatok Proszę o rade co mam dalej zrobić ,bo ból jest nie do zniesienia Pozdrawiam
- Poszukuję dobrego psychoterapeuty dla mojej 13 letniej córki, która boryka się ogólnym zagubieniem i brakiem zadowolenia. Córka jest zestresowana i bardzo emocjonalna.
- Zdiagnozowano u mnie zespół nerczycowy w przebiegu nefropatii IgA, do tego nadciśnienie, duża otyłość i wysoki cholesterol (ponad250). Co miesiąc dostaję wlewy z chemią. Przyjmuję sterydy, po których zatrzymuję dużo wody oraz nie czuję sytości po zjedzeniu, dlatego staram się bilansować 5 posiłków…
- Mam syna 11 lat warzy 70kl djeta nie pomaga pojada po kryjomu .pomocy
- Moja 12 letnia córka od kilku lat boryka się z AZS, w tamtym roku w maju miała toksyczno - alergiczna wysypkę, którą znany dermatolog z Łodzi leczy córkę immunosupresantem Cyclaid 2x 50mg, jest to bardzo silny lek, który nie można od tak sobie odstawić, niby wszystko ok, ale skóra przy tak silnym…
- Przygarnęłam psa w trudnym stanie zdrowia - chore zęby, rak jądra, wysoki mocznik i kreatynina - jak zrozumiałam PNN. Czy jest mozliwe, pytam teoretycznie, że w PNN wyniki maleją, tj następuje poprawa? Czy wtedy to nie jest PNN a na przykład ostre zapalenie nerek albo wynik zmian na jądrach?…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.