Kobieta 36 lat. Od 4 dni opuchnięty, gładki język. Szczypie, łaskocze. Po bokach na języku jakby fal

8 odpowiedzi
Kobieta 36 lat. Od 4 dni opuchnięty, gładki język. Szczypie, łaskocze. Po bokach na języku jakby fale. 4 dni temu dostałam i dexaven i tabl od alergii. Nie pomaga. Trudno mi już język utrzymać za zębami. Jest grubszy i szerszy niż normalnie, reaguje na zimno, na ciepło już nie. Jest to bardzo niekomfortowe, trudno w pracy się skupić. Kilka dni temu miałam 24godzinny epizod opuchnięcia prawej strony twarzy, dziąseł i podniebienia. Skóra pod okiem z przeczulicą. Do jakiego lekarza się udać? Z jakimi badaniami, żeby ewentualnie przyspieszyć diagnostykę.
Sugerowałbym laryngologa. Sprawa może mieć związek z przewlekłym zaostrzonym zapaleniem zatok, lub z innym ogniskiem zapalnym w organizmie.

Czy bierze Pani jakiś leki na stałe? Myślę że na początek wskazana jest kontrola internistyczna.
WITAM.Proszę oznczyć poziom histaminy w surowicy krwi.Unikać w diecie wina,serów żołtych,pleśmiowych,ryb wędzonych.szynki parmeńskiek,ryb w puszkach ze względu na wysoki poziom histaminy,który może powodowac te objawy,czyli obrzęk Quinckego.należy skontaktować się z lekarzem internistą lub alergologem.Pozdrawiam
Może być grzybica języka, wtedy leczenie p/grzybicze, proponuję laryngologa, a badania podstawowe: morfologia z rozmazem, CRP, wymaz z języka
Do alergologa , na wszelki wypadek badania podstawowe: OB, CRP, morfologia,pozdrawiam Czesław Drozd
Witam. Z tego, co pani opisała, wydaje się, że ma to związek z reakcjami uczuleniowymi. Proponuję się skontaktować z alergologiem. Pozdrawiam.
Alergolog i neurolog, żeby wykluczyć zmiany ogniskowe mózgowia
Nie moja specjalność. Sugeruje konsultacje laryngologa i tomografie glowy