Kłopoty z zapaleniem ucha u Syna

3 odpowiedzi
Witam. 03.10.2016 wyciął Pan Synowi (Miłosz - lat 4) 3 migdał oraz podciął dwa pozostałe, Za to oczywiscie dziękujemy - bo przynajmniej trochę lepiej Młody zaczął słyszeć.
Niestety nie minęły dwa miesiące i powróciła zmora z przeszłości - wczoraj i dziś gorączka (ponad 38,5) i płacz, że Go uszy bolą. Problem z wysmarkiwaniem nosa - mimo, że Syn próbuje nic to nie daje. Co robić Panie Doktorze - pytanie na teraz - jakimi lekami działać? Tylko przeciwzapalne czy już pora na antybiotyk? No i pytanie na przyszłość - skoro zabieg pomógł na krótką metę to co można jeszcze zrobić?
Możliwe że ma niezdiagnozowaną lub pomimo diagnostyki nierozpoznaną alergię co może powodować nawrót kataru-wydzieliny w nosie , zatkanie trąbek słuchowych i stany zapalne uszu. Może to też być zwykła infekcja wirusowa na której " złapanie" mamy niewielki wpływ . Co do sposobu leczenia farmakologicznego to leki przeciwzapalne i przeciwbólowe ( nurofen ibuprofen ) i krople obkurczajace do nosa ( nasivin, otrivin),itp do nosa TAk , Antybiotyk można zlecic po badaniu pacjenta. Jesli Miłoszek jest alergikiem to syropy p/alergiczne też . Dobrze by było gdybyście Państwo Synka pokazali ( nawet jutro czy w sobotę) . Inna rzadsza przyczyna to odrost tkanki migdałkowej ( rzadko to się zdarza ale nie jest niemożliwe ) W przypadku Miłoszka zbyt krótki upływ czasu.

Przykro mi, ale to nie ja wycinałem, bo nie zajmuję się leczeniem dzieci. Natomiast uważam, że leczenie chirurgiczne nie jest metodą na leczenie stanów zapalnych. Ono może być tylko pomocne w takim leczeniu. Proszę udać się do swojego laryngologa i kontynuować leczenie.
Pozdrawiam,
Prof. A> Krzeski
Witam serdecznie!
Proszę o więcej szczegółów - chyba, że zabieg wykonywała inna osoba?

Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl