Kłopoty z okiem lewym.

4 odpowiedzi
Witam, mam problem z lewym okiem, otóż gorzej nieco widzę od tygodnia, a miałem robione pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, Oct, GDX i HRT, lampa szczelinowa i badanie dna oka, lekarz stwierdził, że mam lekko obrzękniętą spojówekę, poza tym nic, gorsze widzenie to rozmazy lekkie i jakbym ciemniej widział na to oko, czy od tej spojóweki może być gorsze widzenie? Boję się. Dodam też, że lekko piecze kuje, oraz łzawi.
Dziękuję za pytanie. Przepraszam za brak kontaktu, wynikało to zobowiązań zawodowych. Proszę o informację, czy nadal chce Pan uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie

Badania powyższe nie powinny wpłynąć na jakość/ostrość widzenia. Obrzęk spojówki rowniez nie powinien wpływać na widzenie. Pieczenie i kłucie jest najczęstszym objawem Zespołu suchego oka, w skład którego moze rowniez wchodzić pogorszenie widzenia, na skutek podsychania przedniej powierzchni oka (rogówki) . Leczenie polega na stosowaniu kropli nawilżających bez konserwantów oraz maści.
Dzień dobry Rzadko zdarza się , że zapalenie spojowki daje takie objawy. Istnieje prawdopodobieństwo że pojawiło się zapalenie rogówki. Jest ono bardziej niebezpieczne i wymaga leczenia. Dlatego zachęcam do szybkiej wizyty u lekarza okulisty. Pozdrawiam Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador ul.Wiejska 20 Warszawa
Witam , od chorób spojówki nie ma praktycznie pogorszenia widzenia.. Nie wkiem czy ogólny stan zdrowia jest dobry , czy nie ma bólów głowy lub zawrotów , jeżeli z okiem jest wszystko dobrze proponowałabym diagnostykę oczodołu i pole widzenia i jeszcze raz konsultację okulistyczną z badaniem grubości rogówki i ciśnienie w oku uwzględniającą tą grubość . Poza tym wskazane byłoby USG gałki ocznej która pokaże czy jest coś w samej gałce . Pozdrawiam