Kiretazu a gorące i pikantne potrawy w pierwszej dobie

13 odpowiedzi
Dzień dobry, miałam przeprowadzany zabieg kiretazu zamkniętego, tj. bez szwów. Niestety blisko trzy godziny później zjadłam gorąca, a na domiar złego pikantna potrawę, a o tym, że nie wolno mi tego robić, dowiedziałam się później. Zastanawiam się, czy konieczna jest powtórna wizyta u periodontologa celem sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku? Czy jeżeli przy okazji zwykłej wizyty u stomatologa, która mam w kolejnym tygodniu, zapytam o poprawnosc gojenia po zabiegu, lekarz będzie w stanie to ocenić? Dziękuję.
no trudno podrazniła Pani swoje śluzówki, trzeba dużo płukać np rumiankiem, szałwią-letnim roztworem i polecam lody. wszystko będzie ok.

Odpowiedż mieści się w pytaniu.
Trzeba pójść do lekarza celem kontroli.
Jeśli dolegliwości bólowe miną to myslę, że wizyta za tydzień będzie w porządku. Jesli będą się utrzymywać proponuję wizytę u periodontologa.
Kiretaz to zabieg inwazyjny z ranami. Jedzenie takich potraw pewnie nie bylo przyjemne, co powinno dac do myslenia. Stomatolog ogólny napewno bedzie umial ocenic stan przyzebia, ale nie spodziewam klopotow. Pozdrawiam
Proponuję kontakt z periodontologiem, który przeprowadzał zabieg gdyż jest on w tej chwili najbardziej kompetentny do udzielenia porady znając Pani sytuację kliniczną.
Dzień dobry,
myslę, że wystarczy zapytac o poprawnośc gojenia u stomatologa, który oceni czy jest potrzebna wizyta kontrolna u periodontologa.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Proszę przestrzegać zaleceń dotyczących higieny j. ustnej przekazanych przez lekarza / na pewno zalecił płukanki /.
Nie powinna mieć Pani problemów. Pozdrawiam
Jak najbardziej, stomatolog ogólny będzie w stanie stwierdzić czy gojenie po zabiegu przebiga prawidłowo.W razie jakich kolwiek wątpliwości przekieruje na wizytę do periodontologa, który zabieg wykonał. Co do posiłku ostrego i/lub gorącego w tak bliskim przedziale czasowym może wystąpić dyskomfort oraz niewielkie ból ze względu na wrażliwe jeszcze dziąseł. Powinien on przeminąć w ciągu kilku dni
Witam!
Wizyta po wykonaniu kieretażu, czy zamkniętego, czy otwartego jest zawsze konieczna. Został przez Panią wykonany błąd pozabiegowy, niezamierzony. Proponuję wizytę kontrolną. Taka wizyta oceniająca postępy w gojeniu się przyzębia po kieretażu jest bardzo wskazana. Periodontolog zbada Panią i oceni, czy proces gojenia przebiega prawidłowo.
Czy lekarz będący bez specjalizacji periodontologicznej będzie mógł to ocenić, zależy od jego wiedzy i doświadczenia w leczeniu schorzeń pacjenta. Bardzo często ta wiedza jest bardzo szeroka, również poparta doświadczeniem. Nie mogę się jednak wypowiedzieć za innego lekarza.
Autorytatywna i wskazana jest wizyta u lekarza periodontologa, autora zabiegu, bez względu na Pani błąd po wykonaniu zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie
dr Joanna Ziółkowska
Lekarz stomatolog podczas "zwykłej" wizyty jak najbardziej będzie mógł ocenić stan gojenia po zabiegu. Natomiast w razie pojawienia się jakichkolwiek objawów niepokojących proszę skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym leczenie.
Dzień Dobry.
Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pogorszeniu stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam z Katowic
Myśle ze dobry dentysta nie powinien mieć z tym problemów
Dzień dobry, faktycznie po kiretażu gorące i pikantne dania nie są wskazane. Jeżeli odczuwa Pani dolegliwości bólowe, obrzmienie, lub nadmierne krwawienie dziąseł proszę od razu skonsultować się z lekarzem. Jeżeli nie, to proszę płukać jamę ustną roztworem Eludrilu lub Lakalut Aktiv, bądż naparem szałwi i wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam dr Kręcisz