Kilka lat temu przeszłam leczenie protetyczne / proteza górna i dolna z porcelanowymi licówkami/ Niebawem po zakończeniu leczenia zaczęły się pojawiać dolegliwości bólowe jednej strony głowy. Początkowo nie były zbyt dokuczliwe dlatego nie przejmowałam się nimi szczególnie ale z biegiem czasu ból się nasilał do tego stopnia, że obecnie jest trudny do zniesienia. Prawie codziennie boli mnie, właściwie to nie wiem co najbardziej : ucho, oko, żuchwa, głowa czy zęby po lewej stronie głowy. Okulista, laryngolog i stomatolog nie znaleźli przyczyny. Podejrzewam, ze przyczyną tych nasilających się dolegliwości jest źle wyprofilowana linia zgryzu szczęki dolnej. Gołym okiem widzę, że dół nie pasuje do góry. Byłam w tej sprawie u ortodonty, która stwierdziła że nie zajmuje się protezami, leczy wyłącznie naturalne zęby i nie może mi pomóc. Pani stomatolog, która mnie leczyła twierdzi, ze z jej strony wszystko jest w porządku. Ja bardzo cierpię i nie wiem u kogo szukać pomocy. Czekam jeszcze na wizytę u neurologa ale nie bardzo wierzę w jego pomoc. Dwa lata temu byłam u neurologa i nie znalazł przyczyny. Proszę o pomoc.
lek. dent. Renata Sznajder
lek. dent. Renata Sznajder
Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy
Żyrardów
Kompleksowa praca protetyczna polegająca na odbudowie zgryzu to jedna z najtrudniejszych i najbardziej złożonych dziedzin stomatologii. Zalecałabym opisany przypadek skonsultować u stomatologa specjalisty protetyka, zajmującego się także stawami skroniowo żuchwowymi z oceną powierzchni stawowych. Pozdrawiam, Renata Sznajder

Dzień dobry, skoro lekarz prowadzący nie widzi u Pani nic niepokojącego ,proszę skonsultować pracę ( protezy) z lekarzem protetykiem. Czasami wystarczy tylko korekta w zgryzie protez, ale czasami trzeba wykonać nowe. Pozdrawiam dr Kręcisz

Jeśli są to protezy ruchome (w co wątpię, bo nie robi się licówek porcelanowych w protezach ruchomych ze względu na ciężkość protez.oczywiście nieprawidłowo ustalone zwarcie (wysokość i przebieg protetycznej płaszczyzny) mogą być powodem dolegliwości z zakresu stawów skroniowo- żuchwowych, mięśni twarzy, szyi. Towarzyszą temu bóle głowy, zatykanie uszu itd.
Należy skontrolować poprawność wykonania protez u lekarza specjalisty protetyki, mającego doświadczenie w zakresie stawów skroniowo- żuchwowych. Polecam rozpocząć leczenie w kolejności: wizyta u specjalisty protetyki a ewentualnie później szukać głębszych przyczyn (neurolog, psychiatra, laryngolog).
Z poważaniem,
Honorata Krawczykowska

Specjaliści w zakresie leczenia: ból stawu skroniowo-żuchwowego

Natalia Szczepkowska

Natalia Szczepkowska

Stomatolog, Stomatolog dziecięcy

Bydgoszcz

Patrycja Politańska

Patrycja Politańska

Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej

Częstochowa

Ilona Bąk-Pawlusińska

Ilona Bąk-Pawlusińska

Stomatolog

Kielce

Anna Podstawska

Anna Podstawska

Ortodonta, Stomatolog, Stomatolog dziecięcy

Gowarzewo

Agata Tomaszewska

Agata Tomaszewska

Stomatolog, Chirurg

Warszawa

Barbara Jelonek

Barbara Jelonek

Stomatolog, Stomatolog dziecięcy

Jaworzno

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 10 pytań dotyczących usługi: ból stawu skroniowo-żuchwowego

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.