kiedy zacznie działać escitalopram

7 odpowiedzi
Mam nerwicę lękową, która już trwa ok. 10 miesięcy, ale od 2 zaczęłam się leczyć fluoksetyną, która nie pomogła. Więc dostałam kolejny lek Depralin (escitalopram) po jakim czasie zazwyczaj ujawnia się dzialanie leku? Na początku stosuję 1/3 tabletki przez 6 dni, potem 1/2 przez kolejne 6 dni, a potem całą. Więc pytanie kiedy mogę oczekiwać częściowego działania leku, a kiedy pełnego??
Nawet do 6-u tygodni.

przy takim systemie włączania leku skutek terapeutyczny będzie najpewniej za ok 1 m stosowania jeśli to dawka 10 mg ( taka dopiero działa terapeutycznie)
Uważnie przeczytałem Pani list i, nie bez powodu, mam niejakie wątpliwości.
Po pierwsze: co oznacza stwierdzenie "zaczęłam się leczyć fluoksetyną"? Tylko Pani zaczęła? Czy wystarczająco skrupulatnie przestrzegała Pani zaleceń (dawki leków, pory ich przyjmowania, nie robienie przerw itd.)
Po drugie: jaką dzienną dawkę Depraliny stosuje Pani?
Po trzecie: Czy stwierdzenie: "Na początku stosuję 1/3 tabl" oznacza, że dopiero zaczyna Pani ten lek stosować?
Po czwarte: Deprelinę trudno dzielić na 3 części. Podział na trzy części jest łatwiejszy przy stosowaniu Trittico.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy można oczekiwać częściowego lub pełnego działania leku. Z tym bywa różnie. Różne i wielorakie czynniki na to wpływają. Proponuję skrupulatnie stosować się do zaleceń i czekać. Depralina to skuteczny lek! A wątpliwości przedyskutować z lekarzem leczącym
Pozdrawiam
Pierwsze Działanie powinno być najwcześniej po 2 tygodniach od właczenia dawki 10 mg.
Pozdrawiam,
Witam, lek przeciwdepresyjny przeważnie objawia w pełni swoje działanie po około 4- 6 tygodniach stosowania o ile oczywiście jest "trafiony", jeśli nie jest skuteczny tak jak w Pani przypadku było z fluoksetyną, to należy go zmienić na lek z innej grupy. W tym czasie zanim w pełni objawi się działanie antydepresanta do doraźnego stosowania w zespole lękowym z odczynem wegetatywnym zalecam moim Pacjentom zestaw Afobam 0,5mg + Propranolol 10mg. Proszę zapytać swojego psychiatry jaki lek do przyjmowania doraźnego zaleca. Pozdrawiam.
Witam,

lecznicze działanie escitalopramu może ujawnić się po tygodniu stosowania dawki 10 mg, pełne działanie- od 6 tygodni do nawet 3 msc od początku jego zażywania. Czasem wymagana jest korekta dawki (maksymalna dobowa dawka to 20 mg)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Leki przeciwdepresyjne zaczynają działać po około 3 tygodniach, do pełnego działania potrzebny jest czas i odpowiednia dawka leku, Fluoksetynę przyjmowała Pani/Pan przez 2 miesiące, ale nie wiemy jaką dawkę leku, podobnie nie znam dawki Escitalopramu. Zazwyczaj jeśli pacjent zaczyna przyjmować lek i jest tylko częściowa poprawa należy zwiększyć dawkę, dopiero przy zastosowaniu wysokich dawek i braku efektu można dołączyć cos innego celem potencjalizacji działanie.