KIEDY USG 3D/4D

6 odpowiedzi
Witam,
chciałam się dowiedzieć w którym tygodniu ciąży najlepiej jest wykonać badanie usg 3d/4d ?
Pozdrawiam
Przynajmniej 20-22 tydzień ciaży.

Opcję 3D/4D można najlepiej zastosować podczas badania połówkowego płodu tj około 20tc - w tym okresie najczęściej mamy dobrą wizualizację płodu. Oczywiście nie powinna Pani zapomnieć o najważniejszym celu badania usg czyli ocena dobrostanu dziecka i jego anatomii. Pozdrawiam
USG 4D można wykonać w każdym okresie ciąży, jednak najlepszy obraz twarzy dziecka uzyskuje się pomiędzy 22 a 32 tygodniem ciąży. W tym okresie ilość płynu owodniowego jest duża w stosunku do płodu i są duże szanse, że twarz dziecka będzie uwidoczniona podczas badania i nie będzie zasłonięta np. rączkami, nóżkami, pępowiną lub łożyskiem. W mniejszych ciążach obrazujemy cały płód.
25-28 tydzień
Usg 4D w ciąży to rekonstrukcja cyfrowa oparta na klasycznym bad. ultrasonograficznym . Aby obraz najczęściej buzi dziecka był dla rodziców akceptowalny najlepiej próbować w okresie 28-34 tygodnie
20-24 tygodniu ciazy i 30-32 tygodniu