ketamina i jej pochodna

4 odpowiedzi
Witam.W ktorych osrodach wykonywane sa wlewy ketaminowe? Jest szansza,ze powstana leki na bazie ketaminy?
Witam.

Jeżeli dobrze się orientuję, substancja ta jest używana w anestezjologii. Od strony psychiatrycznej jest to halucynogen. Nie rozumiem zasadności pytań.

Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam

Słyszałem i czytałem o tym, że ten sposób leczenia stosuje się w Klinice Psychiatrii w Poznaniu. Czy gdzieś jeszcze - nie wiem.
Mój Boże! Szanse są zawsze ilekroć pojawia się nowy sposób leczenia. Ale są i szanse na to, że zostanie wynaleziona nowe metoda.
Bądźmy dobrej myli!
Pozdrawiam
Ketamina jest obecnie w trakcie badań klinicznych w leczeniu depresji. Nie są znane jej długoterminowe efekty przeciwdepresyjne ani długofalowe działanie w tym działania niepożądane. Niewątpliwą zaletą jest szybkie działanie, ale ostateczny efekt oraz działania niepożądane nie są jeszcze do końca zbadane... Publikacje odnośnie wyników stosowania w badaniach klinicznych są zachęcające. Ale jak to w medycynie bywa wcale nierzadko pierwsze badania nie gwarantują wprowadzenia substancji jako leku do aptek. Czasem ujawniają się po czasie działania uboczne albo inne wady ( np. niska skuteczność w profilaktyce nawrotów).
Dzień dobry
substancje odurzające jak dotąd nie sprawdzają się jako leki w psychiatrii.
Z poważaniem
M.Skarbek