kaszel u dziecka trwa dwa miesiące

5 odpowiedzi
Witam, mój syn kaszle już dwa miesiące. 16.08 poszedl pierwszy raz do przedszkola.po tygodniu pierwsza tygodniowa choroba potem przerwa poltorej tygodnia i zapalenie gadla wirusowe w miedzyczasie kaszlal i do teraz kaszle. od 3 tygodni osuchowo czysty. sprawdzało dwóch pediatrów pulmonolog i alergolog. podejrzewają alergie. zazywa singular dwa tygodnie i jovesto syrop 2,5ml raz dziennie. teraz od 4 dni dostaje dwa razy dziennie berodual z nebudem i kaszle dalej. kaszle po wysiłku nawet niewielkim typu przebiegnięcie z pokoju do pokoju tam i z powrotem, po wyjściu na pole, po położeniu się do łożka w dzień do pół godziny i w nocy koło 22-24 i potem nad ranem. Czy to faktycznie alergia czy coś innego? a jeśli alergia to czemu leki nie skutkuja? sama jestem uczulona na pyłki ale leki u mnie działają momentalnie. bardzo proszę o pomoc syn ma 2 latka 8 miesięcy i nie mogę już patrzeć jak się meczy biedny... ???? ps. jakie zrobić badania?
Ma Pani logiczny ogląd sprawy.Jeżeli byłoby to tło alergiczne,to taki szeroki zestaw leków już po 2-4 dniach dałby rezultat.Obawiałabym się śródmiąższowych zmian w płucach,których się nie wysłucha a dają taki przewlekły kaszel.Wskazane byłoby też wykonanie badań krwi w kierunku Chlamydia i Mycoplasma Pneumoniae.I oczywiście zdjęcie rtg płuc.

Badania- ige swoiste panel wziewny 20 alergenów i taki sam pokarmowy 20 alergenów.
Po infekcji wirusowej kaszel może utrzymywać się przez wiele miesięcy-poinfekcyjna nadreaktywność
witam
infekcje przedszkolne przechodzą jedna w drugą i nie widać końca, kaszel poinfkecyjny mioże pozostać długo, kilka tygodni, poza tym moze mieć katar spływajacy po tylnej ścianie gardła i z tego kaszleć, alergia nie jest wykluczona- poza słabą rekacją na leki, propnuję wykonać badania alergiczne z krwi, właczyć zamiast nebulizacji le wziewny przez tubę 2xdz i poczekać, istotne są taikze inne ważna informacje- czy słyszy Pani czasem u niego świsty nad płucami, kaszel mokry, suchy??czy objawy występując m.infkecjami?? itp.
Witam,
Zapraszam na wizytę. Kaszlu nie diagnozuje się wirtualnie.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski