kaszel kratniowy

4 odpowiedzi
Witam proszę o pomoc . Syn ma 5 lat i mamy problem z często nawracającym kaszlem krtaniowym takim suchym szczekającym . Po ostatnim ataku syn bierał XZYZAL I DIPHERGAN oraz inhalacjie z pulmikort. Na chwilę obecną bierzemy tylko xzyzal ale kaszel choć słabszy utrzymuje się już trzeci tydzień . Zaczynam się już zastanawiać czy to nie Astma oskrzelowa . Dziękuję
Witam. Trudno oczywiście odpowiadać na tego typu pytanie nie znając dokładego wywiadu, specyfiki objawów i nie badając pacjanta. Prowadzone leczenie, zapewne rozpoczęte przez lekarza pediatrę, ukierunkowane jest na leczenie górnych dróg oddechowych, w tym krtani. W przypadku braku poprawy lub dalszych nawrotów wskazana byłaby zapewne diagnostyka i uwzględnienie innych przyczyn kaszlu.

Za dużo niewiadomych aby cokolwiek radzić.Nic Pani nie pisze ,czy syn ma wykonane badania dodatkowe .W przypadku jeżeli kaszel utrzymuje się powyżej 8 tygodni,trzeba wykonać badania dodatkowe ,które zleca lekarz rodzinny lub pediatra.
Syn musi mieć wykonane badania diagnostyczne, konieczne w przypadku występowania kaszlu. Zakres badań zależy od stanu klinicznego dziecka, które mogę ocenić podczas badania przedmiotowego i wywiadu.
WItam. Przyczyną kaszlu może być astma oskrzelowa. Aby to stwierdzić potrzebny jest dokładniejszy wywiad oraz diagnostyka. Pozdrawiam. Arek Brodowski.