Kaszel, kaszel, bole glowy...

4 odpowiedzi
Witam, zadawalam tu pytanie "Ucisk w czaszce i ból głowy - chwilowy podczas wstawania" i chce dopowiedziec kilka rzeczy. Niecale 2 lata temu dostalam kaszlu, takiego jak zwykle przy przeziebieniu, taki jak zwykle mija po wzieciu lekow wykrztusnych, ale nie tym razem. Myslalam ze to moze bez znaczenia, ale ostatnio mam nawrot. Tamten kaszel trwal 3 miesiace, pomimo lekow, antybiotykow i wizyt u lekarza. Skonczyl sie sam gdy przyszlo lato. Rok temu w grudniu powrocil i trwal do maja. To byla katorga, meczacy kaszel z odkrztuszana flegma. Antybiotykow wzielam wtedy 3 i zaden nie zadzialal. W koncu dalam sobie spokoj, w maju kaszel sam minal. Niestety teraz glupio czekac do lata, jest grudzien, znow od miesiaca mecze sie z kaszlem, odkrztuszam w wiekszosci sluz, biala gesta klejaca piane lub zolta flegme. Jestem juz po antybiotyku i nic. Goraczki brak, w nocy mam spokoj az milo, rano zaczyna sie gdzies po 20minutach od wstania i trwa do wieczora z przerwami. Smiech, wysilek, dluzsza rozmowa wywoluja kaszel. Pod krtania czuje ucisk, czasem drapanie. Dziwi mnie ze kaszel ten pierwszy dlugi zakonczyl sie w mniejwiecej tym samym czasie gdy zaczely mi sie te uciski w glowie i zawroty podczas wstawania. To byl tez rok po zalozeniu wkladki Mirena. Teraz juz jej nie mam od maja. Odpowiadajac na niezadane pytania, brak przebytych powaznych chorob, brak operacji poza konizacja szyjki macicy w sierpniu br. Z powodu zlych wynikow cytologii. Matka i wujek zmarli na zawal, tata jest po zawale i dwoch udarach. Dziadek zmarl na astme. Moje dzieci maja astme oskrzelowa. Badania: mr glowy ok, doppler tetnic szyjnych idealny, doppler konczyn dolnych lekka niewydolnosc zyl glebokich udowych, badania krwi w normie choc niska hemoglobina, mocz norma, usg brzucha i nerek norma, kolonoskopia ok, rtg pluc ok i obraz serca nieposzerzony, cisnienie zwykle 106/65 puls 75. Tarczyca tsh, tpo, t3 i t4 norma. Cukier norma, ekg norma.
Zapraszam serdecznie na wizytę. Objawy sugerują rozpoznanie. Pozdrawiam. Arek Brodowski

Dziękuję za wyczerpujące dane. Sądząc po sezonowości objawów można podejrzewać alergię i postać astmy z towarzyszącymi objawami zapalenia zatok. Duże znaczenie ma obciążający wywiad rodzinny w kierunku astmy oskrzelowej, ciekawe czy też alergia się u kogoś ujawniła (pani dzieci, rodzeństwo, rodzice). Morfologia podobno w normie, ale jeśli nie było rozmazu manualnego to warto było to badanie wykonać-obecność zwiększonego odsetka eozynofilii przemawia za alergią. Warto byłoby, więc przeprowadzić diagnostykę alergologiczną m.in testy skórne. W leczeniu powinny być zastosowane leki antyhistaminowe doustne, sterydowe wziewne empirycznie z oceną po kilku tygodniach.
W tym tekście nie ma pytania, więc nie wiem o co chodzi
AD
Dzień dobry, w Pani przypadku wskazana jest diagnostyka alergologiczna. Zgodnie z wywiadem dzieci są leczone z powodu astmy. Kaszel, patrząc na czas kiedy występuje może być wywołany alergią na roztocza. Wcześniej proszę wykonać Rtg klatki piersiowej.