kaszel jak dlugo?

3 odpowiedzi
moja 17 miesieczna corka od 23 stycznia ma brzydki kaszel mokry,od 30 stycznia do 3 lutego dostala antybjotyk SUMAMED FORTE i inhalacje z berodualu 2 razy dziennie,nadal corka kaszle az jej w srodku chrapoli.nasza pediatra powiedziala ze dlugo moze jeszcze tak kaslac.od poczatku dostaje dodatkowo hederasal 3 razy dziennie.na kontrole nie kazala narazie przychodzic.ale mie ten kaszel martwi i nie wjem co dalej robic?
Na podstawie tego co Pani piszeuważam,że dziecko wymaga kontroli u pediatry.
Pozdrawiam
Dorota Musiał

Trudno jest mi jednoznacznie powiedzieć, że wszystko jest w porządku bez zbadania dziecka.... ale faktycznie często po ostrych infekcjach dróg oddechowych utrzymuje się kaszel spowodowany tzw. nadreaktywnością oskrzeli nawet do max. 3 miesięcy po infekcji. Jedyne, co może Pani robić to nebulizacje z soli fizjologicznej i regularnie przychodzić do pediatry na osłuchiwanie dziecka, aby nie przegapić innej infekcji, która może się nałożyć na opisywane objawy.
Szanowna Pani,
Jeżeli dobrze zrozumiałem, sprawa trwa ponad 2 tygodnie?
Kaszel u dzieci owszem, może się względnie długo utrzymywać, jednak zawsze wymaga kontroli i wnikliwej diagnostyki, jeżeli trwa długo.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.