Kamica Nerkowa od 16 roku życia.

3 odpowiedzi
Witam, Chciałabym opisać swoją historię i zarazem prosić o pomoc, jak dalej z tym walczyć Zacznę od tego, że pierwszy atak kamicy miałam wieku 16 lat (2010r) trwało to tydzień, i co noc odwiedziłam izbę przyjęć, ciężkie doświadczenie i trauma.. lekarz zalecił nospę i przyjmować dużą ilość płynów, Mijały lata aż do stycznia 2015 roku, stawiłam do szpitala z silnymi bólami głowy ,,, i oczywiście na izbie zostały podane kroplówki, lecz to nic nie pomogło.. zostałam skierowana na oddział Neurologiczny, gdzie pobrano mi płyn rdzeniowo- mózgowy z podejrzeniem zapalnie opon mózgowych ... jednak badania nic nie wykazały .. i po 4 dniach wróciłam do domu w gorszym stanie ... pomijając fakt, że nikt w tym czasie nie zrobił podstawowych badan typu, mocz lub krew...Przez miesiąc nie mogłam podnieść się z łóżka, ale lekarz tłumaczył , ze płyn tyle czasu będzie się uzupełniał.. Dokładnie po miesiącu, obudziłam się z gorączko 40 stopni, i natychmiast zostałam zawieziona na izbę ... zrobiono tym razem podstawowe badania... i wykryto poważną infekcję dróg moczowych i dostałam skierowanie do urologa , i tym razem wykryto kamień w lewym kielichu,,, i teraz moje pytanie, jak za to wszystko się zabrać, zeby tym razem już nikt mi krzywdy nie zrobił. dodam iż l lekarz zasugerował ze to nie w jego kompetencjach wtedy już całkiem się pogubiłam do kogo mam się udać, żeby mi pomógł.. Niestety bóle znowu powracają ;( Pozdrawiam i Proszę o odpowiedź, Karolina 22l
Pani Karolino, na wstępie zaznaczę iż Pani historia jest na tyle złożona iż "zapytanie" na forum znanylekarz.pl nie jest wystarczające do uzyskania wiążącej odpowiedzi. Po zapoznaniu się z Pani przypadkiem opisanym powyżej śmiem twierdzić iż aspekt urologiczny nie jest tutaj widący. Dlaczego? Jeśli zronumiałem poprawnie, wykryto "jedynie" złóg w kielichu nerki lewej, złóg tak z reguły (chyba że zdecyduje się nerkę "opuścić") nie daje żadnych dolegliwości. Rozumiem że dodatkowo miała Pani infekcję dróg moczowych ale jęzęli nie miała Pani cech zastoju w tej nerce mało prawdopodobne że to złóg był jego przyczyną. Co do podwyższonej temperatury ciała jednoznacznie wypowiedzieć się nie mogę jako iż ona mogła być związana z infekcją układu moczowego (niestety określenie, cytuję "poważna" infekcja to zbyt mało). Niewątpliwie wymaga Pani wizyty u urologa, bez zebrania dokładnego wywiadu, badania fizykalnego oraz dodatkowych wynikających z Pani wywiadu i stanu zdrowia naprawdę nie mogę bardziej Pani w tym momencie pomóc.

Dzień dobry, Na pewno trzeba zrobić badanie USG układu moczowego, potem może urografię i zbadać mocz bakterilogicznie, na pewno powinna być pani pod opieka urologa, jest tez kolejne pytanie dlaczego pojawiły sie kamienie w tak młodym wieku, tu tez można się przebadać. Proszę uzyskać skierowanie od lekarza rodzinnego na stałe leczenie urologiczne i zarejestrować się w najbliższej poradni urologicznej przyszpitalnej, lub pójść prywatnie do urologa on powinien zrobić USG na miejscu i zasugerować dalsze badania. Nie wolno z tym zwlekać, sprawa jest bardzo poważna. Pozdrawiam.
Zaczniemy od badania ogólnego moczu, morfologii,elektrolitów Na,K i kruszenia zlogu ESWL. kielichowego.