Już nałóg czy jeszcze nie

1 odpowiedzi
Witam,czy zajmuje sie pani uzależnieniami? Chodzi o bukmacherkę...Z drugiej strony to może tylko objaw nudy...Pozdrawiam
Dzień dobry, Tak zajmuję się uzależnieniami od hazardu. Zastanawia się Pan czy to już problem czy tylko sposób na nudę. Może Pan odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy czuje Pan "przymus" grania, tak że trudno się skupić na czymś innym? jest poczucie braku czegoś gdy Pan nie gra? Trudno się powstrzymać gdy już Pan zacznie, wpada Pan w "trans", i po chwili zdaje Pan sobie sprawę z tego, że przekroczony został limit jaki pan sobie ustalił? później pojawia się poczucie winy, złość na siebie? czy ma Pan negatywne konsekwencje w innych sferach jak: relacje, zainteresowania, zdrowie, stany depresyjne? czy gra Pan dalej pomimo negatywnych konsekwencji? Jakie konsekwencje ma Pan z grania?
Odpowiedzi pozytywne na powyższe pytania mogą świadczyć o problemie z uzależnieniem. Mechanizm uzależnienia podpowiada także, żeby minimalizować konsekwencje i znajdywać usprawiedliwienia (racjonalizacja) na grę... proszę to przemyśleć.
Pozdrawiam serdecznie
Alicja Maliszewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.